Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Рециркулация в купето


nikistan

Recommended Posts

Здравейте, прецака ми се рециркулацията на въздуха в купето при включване на задна скорост :-k Къде се намира датчика и лесно ли се сменя? Между другото, при превключване от задна на първа се чува удър от към скоростната кутия?!? Може ли да има нещо общо с това :-k

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не го разбрах ... какво точно се е "прецакало". Клапата не затваря? А иначе ударът откъм скоростната кутия при мен се оправи след регулация на жилата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При включване на задна клапата трябва да затвори и въздуха да циркулира само вътре в купето, т.е. изгорели газове да не влизат вътре. Съответно светва оранжевата светлинка на указателя. Преди си беше нормално, но от известно време не светва, пък и шума на вентилатора не се променя?! Удара в скор.кутия също е от скоро :roll: Но тъй като съм забелязал, че 1-ва, а понякога и втора влизат трудно, намислил съм да сменя маслото в кутията, пък дано се подобрят нещата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включи я на задна и виж дали отзад светят светлините. Друг датчик би следвало да няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бутона клапата си работи нормално. Снощи като чистих снега със работещ д-тел, клапата я бях дал на циркулация и работеше. Проблема е като се включи задната! Ще проверя за светлината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бутона клапата си работи нормално. Снощи като чистих снега със работещ д-тел, клапата я бях дал на циркулация и работеше. Проблема е като се включи задната! Ще проверя за светлината.

е значи не ти светят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като пусна на задна, се променя шума от вентилатора и на всичкото отгоре чистачката на задното стъкло на фабията почва да работи. :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като пусна на задна, се променя шума от вентилатора и на всичкото отгоре чистачката на задното стъкло на фабията почва да работи. :?:

 

Alles OK. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като пусна на задна, се променя шума от вентилатора и на всичкото отгоре чистачката на задното стъкло на фабията почва да работи. :?:

Това би трябвало да се случва само, ако предните чистачки са пуснати в този момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

светлините на задната светят нормално :-k

Пробвай друго- Пусни предните чистачки(може и на интервал) и с работещ двигател включи задна скорост. Трябва задната ти чистачка да заработи.

Аз бих я вързал на компа да се прегледа за грешки. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за удара си виж тампона на ск.кутия отдолу

При стартиране на д-ля се получават доста големи вибрации придаващи се към скор.лост :? Къде се намира този тампон и рутинна ли е смяната му или се сваля цялата кутия. При трудно влизане на 1-ва и 2-ра, освен смяна на масло, необходимо ли е да се регулират и жилата?

Извинявам се за отклонението от темата (ама да не пускам нова)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като пусна на задна, се променя шума от вентилатора и на всичкото отгоре чистачката на задното стъкло на фабията почва да работи. :?:

smile126 Кви екстри имала на жена ми колата , а аз от вас да разбера :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за удара си виж тампона на ск.кутия отдолу

При стартиране на д-ля се получават доста големи вибрации придаващи се към скор.лост :? Къде се намира този тампон и рутинна ли е смяната му или се сваля цялата кутия. При трудно влизане на 1-ва и 2-ра, освен смяна на масло, необходимо ли е да се регулират и жилата?

Извинявам се за отклонението от темата (ама да не пускам нова)!

сменя се за 10 мин

не се регулират жила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за удара си виж тампона на ск.кутия отдолу

При стартиране на д-ля се получават доста големи вибрации придаващи се към скор.лост :? Къде се намира този тампон и рутинна ли е смяната му или се сваля цялата кутия. При трудно влизане на 1-ва и 2-ра, освен смяна на масло, необходимо ли е да се регулират и жилата?

Извинявам се за отклонението от темата (ама да не пускам нова)!

сменя се за 10 мин

не се регулират жила

 

 

Съединителят, в добро състояние ли е? Имаш ли някакви съмнения около него въпреки, че не го споменаваш, дано него и пропускаш като вероятна причина! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за удара си виж тампона на ск.кутия отдолу

При стартиране на д-ля се получават доста големи вибрации придаващи се към скор.лост :? Къде се намира този тампон и рутинна ли е смяната му или се сваля цялата кутия. При трудно влизане на 1-ва и 2-ра, освен смяна на масло, необходимо ли е да се регулират и жилата?

Извинявам се за отклонението от темата (ама да не пускам нова)!

сменя се за 10 мин

не се регулират жила

 

 

Съединителят, в добро състояние ли е? Имаш ли някакви съмнения около него въпреки, че не го споменаваш, дано него и пропускаш като вероятна причина! :-k

 

Ами наистина, преди съединителя зацепваше малко преди средата на хода на педала, а сега около средата или малко след нея :-k Явно се е поизносил, тъй като колата се кара най-вече градско. Как може да се тества и да се разбере дали е за смяна :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съединителя се правеше така/миналия век,хе-хе/:слагаш на трета,започваш да пускаш педала на съединителя и успоредно даваш газ,ама внимателно.Ако след напълно пуснат педал на съединителя не гасне,пиеш бързо студената вода и бегом в сервиза.Не би трябвало да имаш проблеми с него,като имам предвид прочетеното по-горе,по-скоро е нещо по кабелите или /шибаната/електроника.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.