Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси относно Skoda Felicia


MitrakiS

Recommended Posts

Здравейте :) Има една фелиция служебна (на баща ми) 1.3. Какво масло трябва да се слага и какви добавки могат да се сложат за подобряване на компресията :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло да сложиш много зависи от това колко желаеш да и запазиш двигателя здрав, а и от състоянието му в момента!!! Моята фела е на 200000 и аз слагам Q8 10W-40 наливно и нямам проблеми, дават му 10000км. А от добавки мисля че ако ти е добър двигателя няма нужда да ги сипваш!!! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е така както казваш, то еднозначния отговор на твоя въпрос е основен ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гъсто масло 20W50 и една гъста добавка от тези в металните консерви дето приличат на безалкохолно би трябвало да ти утихнат шумовете за известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може да се регулира, не е трудно и е на достъпно място. Отвори предния капак и накарай някой да натиска съединителя и ще видиш края на жилото на съединителя което мести една вилка и е закачено за нея посредством шпилка с гайка. Именно от навиването или развиването на гайката по шпилката става реглажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си, че стържат лагерите. Пробвай с масло Liqui Moly. Не е скъпо и е определено за поизносени двигатели. В зависимост от това дали и колко го харчи съответно слагате или полусинтетично 10W40 (което препоръчвам) или 15W40, понеже е по-гъсто. Според мен ще има ефект. Ако няма - основен ремонт.

За съединителя - колегата ти обясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Имам фелиция 1.3/2000г. искам да сменя ръчната скоростна кутия с автоматична. Някои правил ли е това и къде да купя такава скоростна кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам фелиция 1.3/2000г. искам да сменя ръчната скоростна кутия с автоматична. Някои правил ли е това и къде да купя такава скоростна кутия?

Нещо май си се пообъркААл малко. Круиз не щеш ли?

И не пиши в темите на хората, моля.

 

MitrakiS, замери и компресията на Шкодката и кажи на колко км е? Карай с хубаво масло, не с ментаци. То е като с уискито, известните марки ги ментосват, затова някое по-странно - примерно Тотал и т.н. сега има много марки, да е по-голям шанса да е истинско. Може и с Мобил от Метро, не е толкова лошо. Този двигател може да понесе полусинтетика 10W40 и според мен с такова трябва да се кара. На времето бях напипал някаква полусинтетика на Валволин - с нея спеше мАторя.

Това което чуваш като стъргане едва ли са лагерите, по-скоро е веригата, лагер на съединител и т.н. Ако ти тръгнат лагерите, звукът ще се мени с промяна на оборотите, защото се скапва първо единия мотовилков. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.