Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1 авто. заключване 15 сек. след отключване. Спиране?


sashom

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

От скоро имам Фабия и тепърва се запознавам с нея. Можете ли да ми помогнете за алармата й. Вече поне 10 пъти щях да се заключа. Фабричната аларма се само активира 15 сек .след отключване на колата от дистанционното ако не дам на контакт. Това е направо безумно. Отключвам отварям багажника слагам нещо, моткам се 5 секуни и хоп колата се заключва. Има ли начин да се деактивира това. Изобщо има ли как да се влиае на параметрите на алармата. Това заключване би - било полезно но поне да си го направя на 5 мин. или нещо такова. Сега само ми пречи.

 

пс: съмнявам се само мен да дразни , но с търсачката не открих нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има нещо такова. То не трябва ли да отворя която и да е врата и това броене да спре ? Поне така си го представям като рационално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно има нещо такова. То не трябва ли да отворя която и да е врата и това броене да спре ? Поне така си го представям като рационално :)

да

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали ти работи микроключето във бравата на вратата. Най-вероятно то се е прецакало и не индицира че се отваря врата.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Направи ми впечатление, че при работещ двигател и отваряне на врата (независимо коя) не се показва абсолютно нищо по таблото. Очаквах да има поне лампа за отворена врата. Ще опитам след малко и в движение да открехна моята да видим ще стане ли нещо.

 

Колега можеш ли малко да ме ориентираш за това микроключе. Ктде точно се намира и как да стигна до него. Би ме улеснило :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих опътване. http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=8407&view=next

 

Само да попитам. Възможно ли е поради зацапването да не индикира и останалите врати. В смисъл - това микроключе на моята врата има ли отражение за другите врати и това , че нямам индикация при отварянето им, или всяка една врата си има нейно си, което в моя случай означава , че на всички врати се е повредило ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги,

 

Проблемите с алармата продължават и вече съм решил да ги оправя преди да се заключа някъде. Не се получава с почистване с спрей.

 

Моля кажете ми който е имал проблем като моя и са му го оправили, къде е отишъл. В София. Явно става въпрос за микроключетата. Ще съм мн. благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са прави ,че алармата не ти отчита отворена врата. Моя съвет е да си погледнеш таблото с предпазители и най-вече номер 5 ( първата колона 5тия от горе на долу) кафяв 7.5 ампера, тои отговаря за предупредителните светлини

на вратите. А това,че не се включва алармата когато си на контакт е напълно нормално ( мерки за безопастност, повечето са направени така,че да прекъснат работата на двигателя ако е включена алармата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

За голямо мое съжаление всички бушони работят :). Веднага слязох да проверя и се надявах да мина по най-лесния начин но не е от там :(.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, при предната лява и задната лява не светва . При другите две е ок. Ще потвърдя след малко на 100% но последно така си спомням.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го умуваме повече, трябва да запряташ ръкави и да сменяш микроключетата. :D Лошото, е че ако отидеш в Еуратек ще ти кажат, че си за нова брава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го умуваме повече, трябва да запряташ ръкави и да сменяш микроключетата. :D Лошото, е че ако отидеш в Еуратек ще ти кажат, че си за нова брава.

Такааа, то това май беше ясно от самото начало и вече се примирих.

Отделих малко време днес и успях безаварийно да сваля кората. В момента зареждам акумулаторната бормашинка и се надявам с нея да успея да отстраня нитовете (колко по лесно щеше да е с винчета :) ) . Оказа се , че и моята врата е протекла както много други, та ще оправям и това. Имам два въпроса. От hynesa не можах да разбера тези 3 черни нещица какво да ги правя и дали ми пречат да махна панела.

pod_korata.jpg

 

Някой може ли да ми помогне за самите микро ключета. Все пак като стигна до тях ще трябва даги сменя най вероятно но от къде да взема нови :) Търсих из нета но не ми е ясно точно както ми трябва .

Ще качвам и снимки с напредъка да е в помощ на другите начинаещи като мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Removing and installing assembly carrier

Removing

Notet The assembly carrier is removed together with the door lock.

t Removing and installing window lifter motor → Chapter.

– Remove rear door trim panel → Chapter.

– Removing the door handle → Chapter.

 

– Release cap -1-.

– Lower door window until adjusting pin -2- and straddling dowel -3- can be reached in the window lifter opening.

NoteIf this operation cannot be performed due to a failure at the power-window lifter, unscrew the power-window motor and then push the window down.

– Screw an M5 (about 70 mm long) into straddle pin -2-.

– Pull the straddle pin -2- with the screw from the straddling dowel -3-.

– Now screw an M8 screw (approximately 80 mm long) into the straddling dowel -3-.

NoteDo not use excessive force when screwing the screw into the straddling dowel as it may fall into the door.

– Withdraw the straddling dowel from the window lifter guide and hence from the door window pane.

– Push the door window up and secure with adhesive tape.

post-116-138453216673_thumb.png

For vehicles ? 11.03

 

– Release screws -arrows-.

For vehicles 12.03 ?

post-116-138453216793_thumb.png

– Bore out rivet heads -arrows-.

Notet After drilling open the rivets of the assembly carrier carefully remove the remaining rivets inside the doors, in order to avoid corrosion and noises.

t Carry out protection against corrosion on both damaged points.

For all vehicles

– Separate the electrical plug connections.

– Subsequently release the wiring loom from the inside panel of the door and remove ducts.

– Disconnect the plug connection from the complete door lock (on vehicles with convenience system).

– Separate the assembly carrier from the door, at the top, lift and remove towards the hinge.

Install

– Position the assembly carrier in the door.

– Attach wiring loom to assembly carrier and plug in all the plug connections.

For vehicles ? 11.03

 

– Insert all screws. First tighten screws -1- and -2- → Anchor.

– Tighten the remaining screws.

For vehicles 12.03 ?

post-116-138453216795_thumb.png

– Install assembly carrier on the centering pin in the area of the holes -1- and -2-.

– First of all rivet the assembly carrier on the centering pin -1- and -2- and then in random sequence.

NoteWhen installing the assembly carrier use original replacement parts only (tear-off rivets).

For all vehicles

– Installing the door handle → Chapter.

– Lower window in the slot of the window lifter guide.

– Insert the straddling dowel and adjusting pin in the window.

Note

post-116-138453216798_thumb.png

When securing the window pane in the power-window lifter observe the fitting position of the straddling dowel -1- and the straddle pin -3-. The straddling dowel -1- and the straddle pin -3- must be on the same line with the lug -2-.

– Gently tap by hand the top of the pane to lock the pane into the window lifter.

– Install rear door trim panel → Chapter.

NotePerform a functional check because the door cannot be opened if the adjustment is not accurate and the Bowden wire is not clipped on correctly.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.