Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ел стъклата


Taz

Recommended Posts

Колеги, от няколко дни предните ел стъкла работят когато си поискат.Поразгледах минали теми, но те са за изгорели моторчета или скъсани жила. При мен и двата прозореца или работят или не. Онзи ден след първата проява на собствен характер, свалих корите поразмърдах кабелите и стъклата тръгнаха. Предварително прегледах всички бушони и си бяха наред ( или поне така ми изглеждаха, а пък и не знам към кой бушон са вързани ел стъклата).Според мен някъде се губи масата, но не знам къде да гледам,и малко ме дразни като стъклата слезнат и после не искат да се вдигнат, или като не искат да слезнат когато аз искам :smt0344 ](*,) Ще съм благодарен ако можете да помогнете или поне да ме опътите къде има добър електриджия да ги дресира :D Автомобила, както съм писал в предходни теми, е Фелиция 1,3 GLXi, а стъклата мисля, че фабрично са електрически и са на постоянен ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е от едно дефектирало копче и двете стъкла да не работят, защото или и двете работят или и двете не.А кабелите като ги поразгледах не забелязах да са скъсани или извадени от куплунзите :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да правят проблем водачите.Един майстор ми каза,че се ремонтират.Износвали се и пропадали,били същите като на Поло.

Този проблем обаче е за стъкла,които се вдигат до някъде,след това спират и сами се спускат до долу.

Дали и при теб е такъв проблема немога да кажа

При мен и двата прозореца или работят или не. Онзи ден след първата проява на собствен характер, свалих корите поразмърдах кабелите и стъклата тръгнаха.

:-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, проблема не е такъв, когато работят няма проблем да слезнат до долу и да се качат до горе без после да слизат сами.Но в даден момент и двата спират да се движат накъдето и да било - все едно че няма никакво захранване към тях. Трябва сигурно да прегледам всички връзки на кабелите дали не са разхлабени и да прекъсват някуде, но май е най-добре да я закарам на електриджия smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да внеса още малко пояснения - по принцип когато запаля фаровете, в самите бутончета на стъклата светват лампички ( за да се виждат на тъмно). Да, обаче сега при запалени фарове, въпросните лампички не светят. НО, когато фаровете са изключени, лампичките светват при натискане на бутончето (без стъклата да се движат естествено), а това преди не беше така. От тук си вадя заключение, че сигурно колегата bega4kata е прав и повредата е в самите бутони.Проблемът е , че утре тръгвам на път за една седмица и се надявам тези ел проблеми да не създават ядове.Ще съм ви много благодарен ако споменете някаква ориентировъчна цифра за съответните бутончета и адрес на някой добър ел майстор, който да хвърли едно око ако се наложи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти е заминал някой кабел? Т.е. да се е попрокъсал и като се качи тока да е с много голямо съпротивление и от там да идват проблемите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам същия проблем от вревмв на време.колата е felicia 1.3 glxi 95година

при мен се оправя като чукна капака на бушоните от долу и си мисля 4е е там някаде проблема

ама не ми се занимава със жички

пробваи дали така трагват като спрат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.