Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

съвет - за масло


Recommended Posts

Здравейте колеги ! Радвам се че станах член на SKODA CLUB , преди два мсеца си купих шкода октавия - 1,6 i - 75 kw / 102 к.с./ на 119 000 км. , и искам съвет какво масло да сложа когато го сменям. Ще ви бъда много благодарен за съвета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Castrol или Elf. Двигателя ги харесва и двете, не ми се налага да доливам от смяна до смяна. Важното е да от доверено място и да се спазва класа, а за марката все тая. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10w40 синтетично добре ли е за дизелчето ми , скоро ми се наложи да доливам и сложих такова . Има ли проблем ако предното е било различно ( слагано е от предния собственик )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 119000км.... хм, още ти е рано за 10-40. Задължително пробвай с 5-40 - синтетично.

Ако двигателя ти е съсипан, ще го гори. И ако имаш много чести студени стартове също ще го гори. Но ако е запазен, и палиш колата веднъж сутрин за да отидеш на работа и пак вечер за да се прибереш, почти няма да гори масло.( При студени бутала и сегменти, които са свити, има по-голям луфт между тях и цилиндъра отколкото на горещ двигател и маслото минава горе в горивната камера и го гори. Ако рядко я палиш студена, разбира се тези моменти стават много редки и почти не усещаш горенето на масло).

Мойта е на 143000 и съм с 5-40 и не доливам от смяна до смяна!!! Даже сега минавам на 5-30. Зависи колко е пазен двигателя.

А с 5-40 ще го запазиш още време ако си е запазен и сега. Пък и ще можеш да караш с повече обороти и повечко газ като ти е кеф без да мислиш за двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за колата!

 

Моята Октавия е със същия двигател, но ми гори масло и то доста.

Като я купих й смених маслото и сложих Кастрол 10W40. Не мога да преценя колко гори на 10 000км, но не се радвам на темповете с който доливам :( (може би около 100мл на 1000км)

Освен теч, който не сам открил и гумички на клапаните за смяна, какво може да е причината за високия разход на масло , колеги ??? Колата е на 185 000хил.км Карам предимно извънградско.

 

Извинявам се, че ти ползвам темата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само 100 грама не бутай. В нормите си. Ако не е от гумички или от теч означава, че са износени буталните пръстени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.