Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с хидравликата


vmd

Recommended Posts

Привет на всички.

Изчетох всичко за проблеми с хидравликата и с риск да ви досадя ще ви поискам съвет-проблема е в това, че преди няколко дни при загряла (спряла) кола (зареждах на бензиностанция) ми светнаха лампата на хидравликата и EPC. Н а другата сутрин при студен мотор -имаше хидравлика и лампите не светеха. Впоследствие пак се повтори същото.Реших да сменя датчика вчера(имах един стар)-но при запускане на двигателя лампите светнаха с малко закъснение от другите на таблото- постоянно.Смених отново стария датчик-пак същото.Бях принуден да пътувам от П-в до С-Я без хидравлика. Възможно ли е причината да е в недостатъчен ток, тъй като при мен няма примигване а лампите светят постоянно. В неделя някой ще носи ли VAG-COM на сбирката пред НИМ за да окаже малко помощ в диагностиката.

предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Ще използвам вече отворената тема, за да споделя с вас моя проблем и да потърся помощ.

От близо месец сигнализацията за хидравликата ми светва в произволен ред. Понякога може да измина и 30 км и чак тогава да светне, а друг път след първите 3-4 км. Освен това съм забелязал, че когато колата е загряла играе оборотомерът и "играят" фаровете(явно се натоварва двигателя), след това светва лампата на хидравликата и сякаш волана "омеква" - т.е. по-лесно се върти.

Минах на VAG- и ето резултатите:

-post-2341-138453216837_thumb.jpg

ИЛИ ТУК

 

Проверих, дали няма някъде прекъсната връзка на датчика, но всичко е ОК!

Захранването е наред. Нов акумулатор.

Имате ли предположения, дали трябва да сменям датчика?

От VAG-a виждам, че е TRW(6Q1423291D), но за всеки случай го снимах:

post-2341-138453216942_thumb.jpg

 

ИЛИ ТУК

Нали е TRW?

Има ли някой (от София), от този сензор втора ръка, че от Еуратек ми искат 400 лв. за този датчик! ](*,) Още повече, че го нямат в наличност, а ще трябва да ги субсидирам за известен период...Те луди ли са? :smt034

Помагайте! smile012

P.S. Шкодата е фабия,1 SDI 2003

P.S.2 Обиколих доста автоморги в София - няма и няма! Няма и в магазините-обиколих поне 10! Само Еуротех ли имат тази част? Помощ! smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колега, реши ли си проблема с хидравликата, че и мен ме мъчи същото. Кога иска свети, кога не иска не свети лампата за хидравликата. Интересното е че все пак кормилото се върти, но не толкова леко, както нормално и не толкова тежко, както при изключен двигател. Възможно ли е да има такова средно положение. АБ се зарежда нормално. Ако си му намерил цаката пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой знае ли как се свалят тези датчици от помпата. Успявам да махна само захранващите кабели и то само на двете странични букси. На централната не мога. Който го е правил,нека сподели. Благодаря!

 

EDIT: Blackpearl: Писането с главни букви означава викане, прочети правилата.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Колеги и при мен е същия проблема с хидравликата,светна лампата и малко се втврди волана,който си е решил проблема с хидравликата да пише. s_flag :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е намерил такъв датчик нека се обади, защото и аз търся.Карам колта вече 4 месца без него и ме дразни много.

Доколкото разбрах този датчик Drehsensor променя оборотите на помпата на хидравликата, когато получи сигнал от волана, т.е. при въртене на волана. Ако волана не се върти помпата на хидравликата работи с около 1300 оборота, при завъртане на волана отиват към 2000-2400оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.