Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Преминаване на червено?


coverdale

Recommended Posts

Колеги,интересува ме,каква ще ми е глобата за минаване на червен светофар и колко точки ще ми отнемат?

Доколкото се запознах,последствията са следните:минимум 50лв.глоба и 8 точки,минус!

Казуса е следния:Бях навлязал в кръстовището на Самоковско шосе и Околовръстното и чаках за ляв завой.Колата пред мен се забави и пресякох на границата между жълтото и червеното.Ченгето,дето седи на караулката веднага ме спря и се държа супер нагло,като явно си просеше рушвет.Супер се ядосах и му казах,че пари няма да му дам и ще обжалвам акта.Написах,че категорично не съм съгласен с констатациите му,че съм минал на червено.

От двадесет години правя левия завой там по един и същи начин,но тоя днес се престара.Твърдо съм решил да обжалвам акта!

Ще съм ви благодарен за всякакви съвети по случая.

Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50лв. няма как да обжалваш. Има опция на обжалване заради точките, ако има камери кат уважават записа както и в съд. За сега може да пуснеш обяснение/възражение/ по акта, като изискаш записа. Щом си в кръстовищете си длъжен да се изнесеш при първа възможност. Това, че кръстовището е голямо и сигналите неса съобразени с времето за изнасяно проблема не е твой. При добро обяснение/въжражение/ може да падне акта още в кат. На дело можеш да свалиш само точките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50лв. няма как да обжалваш. Има опция на обжалване заради точките, ако има камери кат уважават записа както и в съд. За сега може да пуснеш обяснение/възражение/ по акта, като изискаш записа. Щом си в кръстовищете си длъжен да се изнесеш при първа възможност. Това, че кръстовището е голямо и сигналите неса съобразени с времето за изнасяно проблема не е твой. При добро обяснение/въжражение/ може да падне акта още в кат. На дело можеш да свалиш само точките.

Да Акт под 100лв не може да се обжалва.

Нямаш право да навлизаш в кръстовището дори и на зелен сигнал, ако в него има други коли. Така че пак ти го отнасяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш право да навлизаш в кръстовището дори и на зелен сигнал, ако в него има други коли. Така че пак ти го отнасяш.

 

Това важи при движение направо при задръстване. При ляв завой навлизаш и в зоната/средата/ изчакваш движещите се направо/те приключват със светването на жълто и ти се изнасяш по най-бързия начин/ При наличие на свидетели или запис от камера за доказване на твърдението, а не навлизане на червен сфетофар го отнасят директно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря за съветите! smile159

Преди малко говорих с един приятел ,юрист и ми каза същото,че глобата не мога да я обжалвам.Относно точките,не знам дали си заслужава да се води дело?Камера май не съм виждал на това кръстовище,ама сега като минавам ще поогледам.Свидетел,от моя страна...,кой да хвана на момента...?В акта пише,че може в 3-дневен срок да дам още възражения,но юриста ми каза ,че файда няма да има.Не ме е яд толкова за глобата,повече за точките и най-вече за наглото отношение на полицая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подавай възражение, щото може и да не им се занимава и да ти отпадне наказанието с точките и да платиш само 50 кинта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подавай възражение, щото може и да не им се занимава и да ти отпадне наказанието с точките и да платиш само 50 кинта.

 

има ли акт има кинти и точки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ви подведа , но мисля , че имаше някаква врътка в закона ако няма отделна секция за ляв завой винаги може да кажеш , че си изчаквал минаващите на право , но може и да бъркам :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а има и друго. Първо се пише фиш и след 7 дена минава в акт.

 

това във вестник 24 часа ли го прочете :D

сигурен ли си или :^o

smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

с това правило че наказателно постановление до 50 лева не може да бъде обжалвано се нарушава Конвенцията за защита правата на човека и основните свободи където ясно е записано в Чл. 6 на тази конвенция Право на справедлив съдебен процес и ние като гражданите на Република България която е член на Европейския съюз и подписала тази конвенция сме лишени от основни човешки права. При едно качествено дело в европейския съд по правата на човека даже ще ви плащат на вас не вие на тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и се извинявам ... как така ти писа акт. От обяснението ти не става ясно имало ли е свидетел подписал ли се е някой като такъв ... ти направили допълнителни възражения към акта с подорбности (няма файда). И пак процедурата каква е : пишат ти акт за който в рамките на 3 работни дни имаш права да отправиш писмени възражения до началника на кат ( никава файда от тях просто никой не си играе даже да ги чете ) след което служител с права издава наказателно постановление което ти се връчва срещу подпис и дата от която тече 7 дневен срок в който може да направиш жалба срещу НП или АКТА чрез началника на КАТ до районния съд. Пояснявам че при НП до 50 лева няма как да ходиш в съда, но може да обжалваш АКТА въз основа на който ти е издадено НП и да търсиш порок в самия АКТ. За подобни неща се ползват хора които са запознати с материята Закон за движение по пътищата, Правилник за прилагане на закона по пътищата, Закона за МВР, Конвенцията за защита на правата и основните свободи и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а има и друго. Първо се пише фиш и след 7 дена минава в акт.

 

това във вестник 24 часа ли го прочете :D

сигурен ли си или :^o

smile175

 

Полегни със закона и после прочети дума :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пояснявам че при НП до 50 лева няма как да ходиш в съда, но може да обжалваш АКТА въз основа на който ти е издадено НП и да търсиш порок в самия АКТ. За подобни неща се ползват хора които са запознати с материята Закон за движение по пътищата, Правилник за прилагане на закона по пътищата, Закона за МВР, Конвенцията за защита на правата и основните свободи и т.н.

 

Има как. Действията на полицаите и после всичко пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има как. Действията на полицаите и после всичко пада.

 

Да имам как но аз не съм доуточнил че в съдя срещу НП до 50 лева включително няма как да обжалваш за това се обжалва самия АКТ въз основа на който е издадено НП ... а ти дали ще обжалваш действията или не си е твой проблем въпроса е да го докажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по случая-вчера ходих до КАТ,излязло ми е наказателното постановление, на компютъра го има,но не свалено с подпис от началника и се знае само глобата-50лв.За точките, ще чакам утре, да ми кажат.Най-тъпото е,че заради това не можах да си взема новата книжка и талон,щото трябва, първо да си получа акта и след това да си го платя!

Както и да е.....,очаквано развитие на нещата! smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Не можах да разбера нещо, за което попита и колега по-горе. В акта кой е свидетел на нарушението ?

Полицаите нормално са по двама - единият е актосъставител, а вторият свидетел. Този щом е изпълзял от кабинката значи е бил сам.

Много пъти виждам точно такива единични катаджии из София и се чудя какво правят като хванат някой в нарушение и не ги огрее рушвет :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами - много ясно - викат някой колега за "лъже-" свидетел.

И все пак аз съм категорично против поведение - "Еми той е само един и не може да ми състави акт, затова ще си нарушавам колкото си искам" . Трябва да има респект към служителите на реда, не че и те не са за.... , ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по случая-вчера ходих до КАТ,излязло ми е наказателното постановление, на компютъра го има,но не свалено с подпис от началника и се знае само глобата-50лв.За точките, ще чакам утре, да ми кажат.Най-тъпото е,че заради това не можах да си взема новата книжка и талон,щото трябва, първо да си получа акта и след това да си го платя!

Както и да е.....,очаквано развитие на нещата! smile175

 

8 точки ще ти вземат... :smt0344

 

И понеже е 50 лв НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОБЖАЛВА! Обжалих по нормалния ред и някаква деловодителка ми е написала на ръка, че ми отказват дело защото било до 50 лв. Ама не се сещат, че 8 точки е почти най-голямото наказание...не си спомням дали взимат 10 за нещо, май не...

 

Малоумна работа с тия точки, ама какво пък...като погледнеш точките са начин да ти вземат още пари - като свършат точките отиваш на курс - цакаш и се сдобиваш с нови точки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малоумна работа с тия точки, ама какво пък...като погледнеш точките са начин да ти вземат още пари - като свършат точките отиваш на курс - цакаш и се сдобиваш с нови точки...

Точно като в някоя компютърна игра ! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, има ли развитие по темата, че баща ми вчера са го заковали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Днес и на мен там ми съставиха акт.Идентично 1 към 1 с колегата.

Търсеха за какво да се захванат.Първо попитаха дали, колата е оборудвана?Ама с какво? Не се разбра.После,питаха дали съм пил и на финала ми казаха,че ще пишат акт за червено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма развитие по темата от моя страна...май чакат да си го платя. Иначе изглежда ще си го ползват този номер докато свят светува... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.