Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

още една octavia II 2.0ТDI на старо


ameba13

Recommended Posts

Колеги,

нормално ли е според вас за кола на 200000км (2004г.) с този двг (2.0 тди) да са сменени следните неща:

 

съединител,

корпус на скоростна кутия!?

глава на двг,

амортесьори (предни и задни)

какво вещае това спред вас?

 

щом е смесвала течности на 200000км, дали да не очаквам турбото скоро? имам предвид - намирисва ми "тръгнала надолу" кола.

очаквам вашите коментари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лелее моята е удряна и не съм сменял толкова неща. Сменена глава според мен е от прегряване... в следствие на което.. може и други неща да се обадят, които не се виждат и разбират сега (според мен... ) аз не бих рискувал.

P.S. моята скоростна също е за сменяне на кожуха от удар в камък, но я карам вече близо 20 000км. без проблем (залепена е и занитена) защото кожуха е от ЦАМ и неможе да се заварява и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

въпреки че интереса към темата не е особено голям, предпочитам да питам тук, отколкото да създавам нова тема.

 

Значи, при тестването на гореописаната Октавия 2.0 ТДИ, при форсиране излиза доста черен дим. Според "консултант-продавача" това си било нормално. Тествах и втора октавия със същия двигател и тя също хвърляше вълма чернилка. Иначе и двете коли си имаха прилична мощност.

Въпроса ми е: до колко е нормално припушването при този двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята в момента е на 38 000км. И ми се е налагало смяна на преден лагер ( който всъщност е главина) и полуоска ( в следствие от удара разбира се) . Отностно пушенето... при мен го няма но като направя 200 000км. незная smile048 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

нормално ли е според вас за кола на 200000км (2004г.) с този двг (2.0 тди) да са сменени следните неща:

 

съединител,

корпус на скоростна кутия!?

глава на двг,

амортесьори (предни и задни)

какво вещае това спред вас?

 

щом е смесвала течности на 200000км, дали да не очаквам турбото скоро? имам предвид - намирисва ми "тръгнала надолу" кола.

очаквам вашите коментари

 

От една страна колата не е на никак малко километри но от друга явно е карана доста душмански все пак "корпус на скоростната кутия и глава на двигател) ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.