Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем със скоростна кутия


skodafen

Recommended Posts

здравейте от известно време се появи следният проблем със скоростната кутия когато е студена всичко е 6 но загряла имам проблем с задната която не иска да влиза,след пускане и повторно натискане на съединителя влиза без проблем същото се случва понякога и с 1ва която на загрял мотор влиза по-тегаво от другите. Моля дайте мнение на какво може да се дължи проблемът

 

п.п маслото е сменяно 75W90 пълна синтетика преди 10000км но ако трябва пак ще го сменя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте от известно време се появи следният проблем със скоростната кутия когато е студена всичко е 6 но загряла имам проблем с задната която не иска да влиза,след пускане и повторно натискане на съединителя влиза без проблем същото се случва понякога и с 1ва която на загрял мотор влиза по-тегаво от другите. Моля дайте мнение на какво може да се дължи проблемът

 

п.п маслото е сменяно 75W90 пълна синтетика преди 10000км но ако трябва пак ще го сменя

 

Според мен ти е дошло време да си провериш съединителя. На мен така ми си е случвало на други марки и след смяна се оправя.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надува се феродото като загрее

не може притискатела напълно да отдели от маховика и леко увлича кутията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също имам този проблем.съединителя е сменен преди 1000 км.моля някой ако знае да каже. ](*,)

моят е сменян преди 10000км

надува се феродото като загрее не може притискатела напълно да отдели от маховика и леко увлича кутията

има ли някъкво решение на проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също имам този проблем.съединителя е сменен преди 1000 км.моля някой ако знае да каже. ](*,)

моят е сменян преди 10000км

надува се феродото като загрее не може притискатела напълно да отдели от маховика и леко увлича кутията

има ли някъкво решение на проблема ?

качествен кит съединител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колко стелки си на пода?
с една постелка,съдинителят си опира до долу
качествен кит съединител
сега съм с sachs уж оригинален но явно не е качествен

 

може ли проблемът да е от помпата на съединителя (не е сменяна,още си е оригиналната)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колко стелки си на пода?
с една постелка,съдинителят си опира до долу
качествен кит съединител
сега съм с sachs уж оригинален но явно не е качествен

 

може ли проблемът да е от помпата на съединителя (не е сменяна,още си е оригиналната)

тя обикновено или тече или работи акуратно-и за 2те помпи се отнася

виж нивото на течноста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам подобен проблем, ама като гледам тук много приказки се изприказваха но никой нищо конкретно не каза!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво искаш да ти кажем бе?

смени си съединителя,с магическа пръчка и без пари не става да се реши проблема ти smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проверих течноста,гледах я на канал за течове на канал всичко е 6 явно проблемът е съединителя ще го покарам още малко пък ще се сменя какво ще ме посъветвате за марка LUK или VALEO ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е при всички мисля и аз имам същия проблем с гаранционн октавия тур н а 20 000 км ходих направих им скандал ?нещасниците? нямат решение даже ми дадоха да запаля ескопната в магазина и тои е тъщата трагедия. Закачаха я на компиутарара да я гледат званяха тук и там и нищо най на края смениха някво масло ама незнам дали е на скоросната кутия уш за да има по добра синхронизация ама нема ефект и тва беше.Знам че като покарам 3ч колата много ми хърка задната ама до като изтече гаранцията криви ще ги направя. предложиха ми да ми да се мъчат да смянят наред :-k всичко :-k по метода на изключване всичко до като открият проблема . Но пак казвам качих се на нова октавия на 15 км в самона и тя при по барзо вкарване на задната харка и фабия на 100 000 и тя беше зле просто съм разтревожен много и разочарован . Като че ли от както ми смяниха маслото за уш по добар сунхрон е по добре полужението ама не съм я карам по дълго време да кажа на 100 % каня се като я по загрея повече ако има пап проблем да им я карам да я правят на тези ?нещасници? който ме убейдаваха че и няма нищо просто много бавно требвало да вкарван за задна и нямало проблем . само ако вкарвам бавно на центъра на :oops: в :oops: арна може да доиде някои да ми перне някои 2 шамара до кат ме чака да паркирам 5 мин . Много съм ядосан иде ми ?кретените? да ги убия в сервиза.

 

 

 

 

Проблемът е при всички. Мисля, и аз имам същия проблем с гаранционна октавия тур на 20 000 км. Ходих, направих им скандал, нямат решение. Даже ми дадоха да запаля експоната в магазина - и той е същата трагедия. Закачаха я на компютъра да я гледат, звъняха тук и там и нищо. Най-накрая смениха някакво масло, ама не знам дали е на скоростната кутия - уж за да има по-добра синхронизация. Няма ефект и това беше. Знам, че като покарам 3ч колата много ми хърка задната, ама докато изтече гаранцията криви ще ги направя. Предложиха ми да се мъчат да сменят наред всичко по метода на изключване докато открият проблема . Но пак казвам - качих се на нова октавия на 15 км в салона и тя при по-бързо вкарване на задната хърка. И Фабия на 100 000, и тя беше зле. Просто съм разтревожен много и разочарован. Като че ли от откакто ми смениха маслото за уж по-добър синхрон е по-добре положението, ама не съм я карам по-дълго време, за да кажа на 100 % Каня се като я позагрея повече ако има пак проблем да им я карам да я правят на тези, които ме убеждаваха, че и няма нищо просто много бавно трябвало да вкарвам задна и нямало проблем. Само ако вкарвам бавно на центъра на Варна може да дойде някой да ми перне 2 шамара докато ме чака да паркирам 5 мин. Много съм ядосан. Иде ми да ги убия в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ,че нещо колега не искам да защитавам никого ама как искаш да ти влиза задна , като не е синхронизирана? Със сила и "бързо" само ще влошиш нещата. Купи си например стария суперб и задна ще може да я вкараш дори при движение напред.Ако си карал преди това кола с синхронизирана задна предавка, това обяснява нещата....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.