Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов член с О2 TDI PD


*bpm

Recommended Posts

Здравейте на всички,

От около месец съм горд собственик на О2 ТДИ ПД 105кс. Колата е 2005г., на 180000км , била е лизингова към Еуратек и поддържана само там.

От доста време чета форума и научих много нeща от тук.

Като цяло съм много доволен от колата, има само един проблем който ме притеснява. При натискане на съединителя се усеща нещо като престъргване. При натискане на съединителя на място няма проблем, най-много се усеща когато колата ускорява , при спускане по инерция се усеща съвсем леко. Имете ли представа от какво може да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай ! Моята е същата и си е така откакто я взех от ЕТ. Беше на 4 км.Наистина е така както го описваш - на място няма нищо , при натоварване се чува нещо като РЕВ в момента на натискането. Ами така си е !

Навярно знаеш , че маховика е двуделен ....Този звук го отдавам на нещо производно от маховика и звука на мотора ... :D Дори при студена кола ( сутрин) когато натиснеш съединитя ( дори и намясто) при отворена врата се чува "съединителя"- ТЪМ -ТЪМ-ТЪМ......Работи на пулсации с което заглажда в равномерно движение работата на коляновия вал ..., но пък се ЧУВА .... smile048

 

...Добре дошъл в клуба на чуващите !!! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият ефект както го описвате го почувствах на стария Golf 5 1.6 бензин на сестра ми - пулсации, които се усещат твърдо на самия педал на съединителя. Даже направих забележка на сестра ми да го закара до сервиза да го погледнат, а тя каза, че колата от нова е все така. Явно е някаква техническа недомислица при Golf 5 платформата smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.