Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каква спирачна течност и трансмисионно масло


Recommended Posts

Колеги, ще сменявам накладки и спирачна течност. Но за спирачната течност чух и прочетох различни мнения. Дори по книжките прочетох " DOT-3 или DOT-4" , а хора казват, че DOT-3 не е добре. Има ли проблем да сипя 4? А също така искам да ви запитам какво трансмисионно масло е подходящо. Говорим за Felicia '96, 1,3 50kw, 90 000 km. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще я сменяш цялата няма за какво да се притесняваш каква е ... със сигурност DOT4 е по - добра стига да не е българска ... аз карам от доста години с Delphi биш Lockheed нямам проблеми с помпи и цилиндри , но това е въпрос на личен избор , а за маслото в скоростите незнам защо си се засилил да го сменяш на 90 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам количката от 25 000км и мислех, че е време да погледна и с маслото на скоростите какво става, защото не знам как е обслужвана преди. А и четох , че на около 80 000 - 90 000 км е хубаво да се смени :oops: А относно спирачната течност под "българска" тази, която е по лизенз на BASF също ли не става ( защото продавача в магазина на "Монтевидео" много я похвали) ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АКо системата ти е пълна с ДОТ-4 в момента и си сигурен в това - слагаш смело ДОТ-4 и си свиркаш. Ако обаче ти е пълна с ДОТ-3 и сега долееш ДОТ-4 - се увеличава вероятността да ти протекат цилиндърчета. ДРугите дотове не ги коментираме, защото то най-хубаво било дот-5.1, а пък ако долееш дот-5.0 ще се пресече и т.н., има статия по въпроса! За практическия случай, какъвто е твоя - гледаме ДОТ-3 и ДОТ-4.

ДОТ-3 не е лоша течност, въпросът е да сложиш маркова а не някакъв ментак както е казал и TheBestForman. Аз лично купувам Bendix, ползвали сме и някаква гръцка от ЕКО бензиностанциите на е една кола.

 

За маслото в скоростите - не се занимавай ако нямаш проблем с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам информация от книжката на колата - маслото в скоростите трябва да отговаря на спецификация API-GL4,

е да е с вискозитет 75W80, 75W85 или 75W90, аз съм го сменял моята е 2001г. и по компютъра излезе 75W90. Маслото е синтетично. На 90хил. и 15г. 100% е за смяна. Спирачната течност е DOT4. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

=D> Трансмисионното масло се проверява на 30 и се сменя на 60к км. Аз източих около 1.7, 1.8 литра и налях 2.2 литра 75W90 , купи си 3 литра за всеки случай! И аз трябва да сменя спирачна теченост, но май няма да е това лято... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.