Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със задна


Aurora

Recommended Posts

Здравейте!

От няколко дни съм горд собственик на Шкода Фелиция 1.3 '96г. Като я взех нямаше ядове но от ден - два като включа на задна и пълен десен има моменти когато стърже, сякаш задира отдолу. Не всеки път се получава това. Та въпроса ми е някой може ли да каже на какво би могло да се дължи.

 

Благодаря предварително за отделеното време и се извинявам ако не съм уцелила раздела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Незнам кой се е отзовал или не е ,но по въпроса ти е трудно така да се отговори,би трябвало на място да се види.

Не виждам нищо общо между механизмите ,за да се отговори точно,защо стърже в определен случай,както е при твоята кола.

Не се сърди и недей да си обидена ако никой не е писал ,колегите са отзивчиви и съм сигурен ,че ако проблема е често случващ се ,все някой щеше да те посъветва нещо.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен гумата опира някъде(примерно в подкалника), друго не мога да измисля само по тези описания. Мини на някоя среща и колегите ще ти кажат предположения. По-неприятния момент е полуоска да излиза от карето, но само по тези бедни описания - нещо стърже, нещо чука. Един съвет - не ходи при майстор с тези "симптоми", защото ако му кажеш така - най-вероятно е да ти каже че си за основен ремонт

smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен гумата опира някъде(примерно в подкалника)...
:smt017 Ако си от София, в неделя около 14ч. се събираме на паркинга на Националния Исторически Музей. Ще получиш подробна информация.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново благодаря на отзовалите се, но успях да установя проблема и съответно да го отстраня (с малко помощ, разбира се) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели какъв е бил проблема при тебе - може и ти да си в помощ на някого със същия проблем . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами оказа се, че проблема е в предните накладки. След като я взех шкодичката мина за смяна на накладките, но явно съм попаднала на некадърен майстор. Започна да тропа и се появи това стържене при задната. Та през уикенда с баща ми почнахме по метода на елиминацията да търсим къде и какъв е проблема и съответно след като той видя, че едни пластинки на десните накладки ги няма (всъщност те не позволяват да се движи самата накладка), решихме че няма от какво друго да се получават всичките проблеми и шумове по колата (бяхме прегледали и всичко друго по ходовата част). Сменихме ги ние на ново и всичко стана ОК.

 

Това ме накара всъщност да не се доверявам на "майстори". Не знаеш на какъв ще попаднеш. А за майстора не мога да кажа къде е, защото приятелят ми я закара колата, знам само че е някъде близо до София.

 

Извинявам се, ако съм говорила гупости, но за мен е още сутрин и спя :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

било е някъде при някой в СО :mrgreen:

 

тия телове ,дето им викаш пластинки ,уплътняват накладката към апарата,и освен да тропат по дупките,друго не мож стане ;)

според мен е нещо друго което не сте забелязали ,но по някаква причина се е самооправило :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

тия телове ,дето им викаш пластинки ,уплътняват накладката към апарата,и освен да тропат по дупките,друго не мож стане ;)

според мен е нещо друго което не сте забелязали ,но по някаква причина се е самооправило :smt032

 

Според мен не си прав smile049 Тия "пластинки" всъщност са пружини и държат накладката плътно на апаратите и не позволяват никакво мърдане. Ако липсват накладката остава свободна и удря по диск и апаратите. Освен това на задна може и да почне да задира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен ми се случи преди два дни ,както се движех напред по бул Н Вапцаров.Спрях на спирка на рейса,поогледах и продължих.Усетих ,че при натиснат педал на спирачката изчезва тракането.Така до Мотописта ,че карах леля ми ,а тя е болна .След това на един паркинг свалих гумата ,спирачния апарат ,отпред,дясно и видях какво става.Раздвижих буталото ,монтирах всичко и до дома нямаше проблем и така до сега.Днес или утре ще сменям всички накладки,а може би и дисковете отпред.

Та да си дойдем на въпроса-тропа нещо на заден ход,но се оказа ,че може и на преден ход да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако водачите на апарата нямат луфт това тропане на накладките идва от счупената тел,

да-точно така ,тия пружинки,телове,пластинки уплътняват накладката в апарата,но да задере според мен няма как да стане,трябва и диска и накладката да са износени много евентуално ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сменявах накладките ,в десния спирачен апарат бяха износени повече,вероятно защото бяха блокирали водачите на супорта,от което може би да беше тракането.

Изчистих всичко ,раздвижих ги и утре ще обезвъздушавам.

На задните накладки ,устройството за автоматично обиране на луфта при износване на накладките ми се струва ,че не работи,въпреки ,че го сглобих по снимки направени преди разглобяването,утре и това ще погледна ,може би съм омаслил тази част ,която е като клин с накатка по тънката си част и да не може да задържа в определеното място.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едни много натегнати ,почти г-образни пружинки ,ако ги нямаш няма да ти работи механизма,аз докато ги открия че липсват и затова не работи механизма изминах 50 000 км smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.