Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум при завиване при А3


Recommended Posts

При завиване на място или с малка скорост се чува едно леко хъркане отпред.Някой може ли да каже как се чува рейката като се сдуха? Малко ми е странно какъвто и да е шум...все пак колата е на 28 хиляди км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е от рейката,може да е от лагер тампон на макферсона/спед някоя дупка/

в грешна тема си постнал обаче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на O2 - фейслифта го има от време на време и колкото и да е неприятно се примирих с него след като разбрах от къде е. Маншоните на външните карета при завиване (всеки знае) се сгъват навътре откъм страната на завоя и разпъват от другата страна. При приплъзването (явно въпросът е до материала - гумата) се получава доста неприятно "хъркане и стържене" (хайде да съм по-точен - жулене). Накарай някой да покара колата на 1-ва без газ с крайно навит волан - достатъчно бавно е, за да си отвън и да установиш дали е така и при теб.

В моя случай си казах "майната му" - щом не е дефект или нещо повредено и опасно. Все някой ден тия маншони подлежат на смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Много рехави почват да стават новите возила....

 

Пффф.... Ако не стават рехави никога няма да продават следващия модел (това да не е перпето мобиле) :) А и така криво - ляво отиваш и вземаш каквото дават. Ако не искаш - вземаш китайска и я трошиш, после друга китайска, пак я трошиш и така докато не стигне цената на една S8-ца, която е можело да строшиш за същите години на трошене на предните, а и да се кефиш на мотор. Като цяло, няма пефектното щастие, ако имаше щеше да е тъпо :) Но определено, москвича на баща ми е на 180х км, без да е сменил нито съединител нито накладки дори... чак сега се предаде съединителя, а колата е на 21 годинки - по-голяма е от мене... Веднага след като я е взел я е вдигнал на две гуми, за да я оправя отдолу, да не прогнива - боядисвания, китосване, някакви такива неща, дори още има следи от нещото отдолу - 21 години успя, след това се предаде пущината, като няма кой да се погрижи пак така, а я замести една астра с по-слаб двигател. Та... Такива глупости...

 

Поздрави и кажи от какво е било това нещо, че и на мен ми е интересно :P На колко си ти на А3-ката? Sportback или двувратка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да ги правят по-"рехави" както кзваш.Просто не ги пазите достатъчно и нямаме пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да ги правят по-"рехави" както кзваш.Просто не ги пазите достатъчно и нямаме пътища.

 

О, това отделно, ти пък... :) Все пак не можеш да караш с 50км/ч на изхода от София за Пловдив - там има 4 платна с нов асфалт и ограничение от 50км/ч. На други места има дупки, където всеки настъпва и минава бързичко, защото не са дълбоки, а колата си ги усеща, но пък ако си я караш полека ще те утрепят - и имаш ограничение от 80км/ч... :)

Отделно от това е финансовата страна на нещата, след като ги има предните фактори...

Кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е от рейката,може да е от лагер тампон на макферсона/спед някоя дупка/

в грешна тема си постнал обаче

В сервиза съм в момента.Сменят тампон на амортисьор.Ще ви кажа дали са познали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май познаха и тия от сервиза и колегата бегачката.Смених горен тампон над десен амортисьор. Свалих също пластмасовите кори дето пазят амортисьорите от кал, че имаше дрънчене от тях. Питах ги тия от сервиза дали има нужда да сложа нови, а те казаха че карали по 2-3 месеца. След последните действия си промених мнението за шума в А3-ката. Щях да забравя най-важното -направиха го безплатно....че била в гаранция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко си ти на А3-ката? Sportback или двувратка?

Sportback

 

 

Оооо супер! Това харесвах едно време в А3-ката... Търсех я да е спортбек, но не ми легна на цена, та затова се гледахме само :) Ма жива и здрава, вече не ме интересува smile159 Обаче новите, май се сетиха, че спортбек-а е нещо хубавко. След като гледам как стана и А5-цата - спортбекче :P Оня ден видях една нова А8-чка... Бе - помия е малко. Старите са мощни и големи, това е опънато с лифтинг като стара баба... - отврат!

 

http://www.tuning.bg/wp-content/uploads ... i-a8-2.jpg

Image_327626_3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не си единствен в мнението си за новата а8-ца :).

Иначе на а5 спортбек задните седалки са почти неизползваеми.

БТВ: Октавията ти да не е с комън рейл двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

БТВ: Октавията ти да не е с комън рейл двигател?

 

Тц, 1,9 PD съм 105к.с. Още няма за шкодилак такива 1,9-ки.

Виж табличката:

 

skoda_TDI.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viewtopic.php?f=36&t=3752

 

2.4. Всеки член на форума следва да отчита разликата между “форум” и място за разговори.

 

smile149

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.