Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Един чист двигател


Recommended Posts

Такъв мотор само още 1 път съм виждал :lol: на едно Ауди купе което сме правили.На колешката и светнала една лампичка само бе.

То бива палачорщина и невежество ама....

п.п.ако някой види къде е разпределителния вал или дупките за отичане на маслото-ще го черпя-горен е!Долу цедката на помпата дюкме нафрашкана с кал до горе.А в картера да не говоря

post-2454-138453227995_thumb.jpg

post-2454-138453228003_thumb.jpg

post-2454-138453228007_thumb.jpg

post-2454-138453228016_thumb.jpg

post-2454-138453228019_thumb.jpg

post-2454-138453228021_thumb.jpg

post-2454-138453228026_thumb.jpg

post-2454-138453228029_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее, е какво трябва да направиш, че да докараш двигателя до това състояние ? Да не му сменяш масло и филтри колко километра - 100 хил ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене не гледат малко странно като кажа че давам почти 300 лв за смяна на масло и филтри на 10000км, а не на 15000.

Колежките направо си ми казват:

"Ооооо, аз карам да ми върши работа докато се счупи, въобще не ме интересува как я пазя, и си купвам нова като стане много скъпо ремонта". Имаше в предвид кола на старо до 3500-5000 лв каквато кара в момента, (Фолксваген лупу или поло, не знам).

 

Не разбирам отношението на тези хора към машините които карат. Жалко е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На трактор "Беларусь",който се кара с М 10Д, двигателя е по - чист! Такова чудо не съм виждал! Тиня, тиня...

Е, това само от несмяна на маслото ли е? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е някоя кола от наводняванията в Европа като нов внос ?На някои са само изчистени видимите части и сложени присадки за добра работа ,който ги купи ,главата да си счупи . smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал преди време двигател S742.12 в същото състояние,според мен каран с полу-масло/полу-грес и имаше адски налепи smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, верно, много прилича на грес??? WTF е това? Понеже... отвратително е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах по Дискавъри веднъж как от един двигател имаше теч на масло при полеви условия и за да го намалят сипаха вътре грес, че да може да продължи да работи........да ама ставаше дума за машина за рязане и извозване на дърва от блатисти райони и си беше насред блатото smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТОВА Е ТОЧНО ОТ НЕРЕДОВНА СМЯНА НА МАСЛО,и НАЙ ВЕЧЕ каране с нискокачествено такова

Ама утре ще разпитам за историята на колата,че ми стана интересно и на мене. За първи път влиза в гаража ,на наш клиент е позната жената която я кара.Колата е Форд.

Като и казах че двигатела трябва да се свали и разглоби целия за да се почисти всичко детайл по -детайл и ще трябват поне нови лагери/евентуално и сегменти и вложки/ и само за труд 1000лв-подскочи Женицата :lol: Мислиха с мъжа си и казаха да я затваряме така и като имали пари щели да я мислят.Тогава им предложих друг експериментален вариант!!!-както е свален само картера и капака на главата,да я дръпнат до една автомивка с пароструйка и канал и ДА Я ПЕРАТ ВЪТРЕ В ДВИГАТЕЛА С ПАРОСТРУЙКАТА.Оня на автомивката да се гърчи да мие. Ще и сваля само маслената помпа да я изчистим по-добре и я затваряме с наво масло пък каквото стане.Кво да правя-карат ни да правим подобни простащини понякога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.ахти ужаса... smile048 smile048

Е то тва ако се почисти сигурно ще спре да работи, егати хлабините ще има сигурно...

Що не им предложите ново двг да си намерят, какъв е тоя форд, карбуратори се виждат май некви..

Добре, че пускаш такива снимки да се види, че "винаги може по-зле" smile048, такова не съм и сънувал, че може да има..

Това на втората снимка цедката на маслената помпа ли е..малиии, то цялата система е с това желе...

ужас..!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Тогава им предложих друг експериментален вариант!!!-както е свален само картера и капака на главата,да я дръпнат до една автомивка с пароструйка и канал и ДА Я ПЕРАТ ВЪТРЕ В ДВИГАТЕЛА С ПАРОСТРУЙКАТА.Оня на автомивката да се гърчи да мие. Ще и сваля само маслената помпа да я изчистим по-добре и я затваряме с ново масло пък каквото стане.Кво да правя-карат ни да правим подобни простащини понякога

Това с пароструйката, все пак е решение. След това една промивка на системата с нещо специално и - новото масло. При всички случаи ще е по-добре от това, което е в момента. Остава да вдигне и налягане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че това може да го понесе само Форд. Преди години братовчед ми имаше Форд Сиера 2.3D и не беше сменял маслото около 100 000 км по негови думи. Остави колата на баща си и той се беше опитал да го смени, но от пропката се точеше нещо подобно на тази гняс. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... и само за труд 1000лв-подскочи Женицата :lol:

А то ескортчето не струва 1000лв. smile092

 

На колко години е тази кола? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кочина направо да я дават за скрап. То бива идиоти, ама тия избиха рибата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... и само за труд 1000лв-подскочи Женицата :lol:

А то ескортчето не струва 1000лв. smile092

 

На колко години е тази кола? :roll:

Ами мен не ме интересува колко струва колата,а колко дни ще се цапам и занимавам с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туй добре.......ами каква е гаранцията че няма запушена маслена магистрала? :-k

smile091 да се надяваме

гаранции няма никакви в случая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То имало и чарколаци вътре. smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя двигател трябва да го впишат в Гинес

Собствениците казаха ли от кога не са сменяли масло и какво масло последно са налели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.