Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Един чист двигател


Recommended Posts

От 6 год.я кара,сменяно било,но не помни кога и колко пъти,мъжа и се занимавал,ама и той не помнел.Май от преди още си е била така със смрад вътре-каза мъжа.

Като я запалим тези дни,щото няма много време за нея...ще пиша как се държи.Смятам ,че ще е ок,ако е добре коляновия вал.Като сменям биелните и осн.ще видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали не е добре преди новото масло да се напълни с някакво евтино (дори старо работило) масло да почисти малко маслените магистрали и да отнесе водата, ако има останала от пароструйката.

 

Сменял съм несменяно от 5 години масло на опел - беше черно, но такава тиня нямаше. Главата и повдигачите бяха чисти. Това масло по-скоро не е сменяно от 15 години най-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм слухове, че италианците никога не сменяли масло, ама след тези снимки съм склонен да повярвам smile048

Циганорска сган

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм слухове, че италианците никога не сменяли масло, ама след тези снимки съм склонен да повярвам smile048

Циганорска сган

Освен това се къпят веднъж седмично.

Адски нечистоплътна нация :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фордчето вече лети по пътя

smile149

 

Е ти пусна темата и сега в най-интересния момент вместо да дадеш подробности искаш да се заключва. Кажи какво му направихте и какъв е резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно затова не турих катинарче, дано Баш Майстора да не реши, че историята трябва да остане фирмена тайна. :mrgreen:

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия по-старите моторчета май са по-ДЖелезни на повечето коли. нова кола да беше.... smile048

 

По интересно е това от темата в сузуки форума:

.. това е графитна грес. Джамбазите използват тази хватка за да скрият тропането на клапаните и разпределителния вал. Трябва добре да измиеш двигателя и да се продухат всички канали. В противен случай скоро ще търсиш нов двигател или части за основен релонт...

smile096 smile096

Звучи като:

- свети ми лампата на ербега!

- дай секачките (вече не свети, муцка е)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една рецепта от мен 50% масло 50% нафта работи 30мин. на празен обороти , точиш пак наливаш същото и готово smile049 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анастасе,тези наслоявания и налепи с ответката не може да се изкъртят,камо ли някакви присадки за промиване или нафти.Те бяха пробвали преди това.

Щом искате подробности....ами запукахме мотора направо с пароструйката и препарат вътре както беше свален картера и капака.Така процедираме защото на клиентите не им са даваха пари за разглобяване и почистване на двигатела част по част.Това беше алтернативен вариант.Продухахме цил.без свещи ,изсушихме я на слънце,нови осн.и биелни лагери/въпреки ,че и със старите щеше да върви :) /почистихме всмукатела на масл.помпа,масло и газ.

Кво толкова интересно и чудно има незнам ;) smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.