Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

С какво се намазват новите гарнитурки като се слагат?


markim

Recommended Posts

... и по специално двете на термостата.

също ако някой има гнездо за термостат на 120-ка да каже колко пари ще му иска.

...може и само долната (по-голямата) част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Имам въпросното тяло за термостата на 105/120.Писъл съм ти лично съобщение! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно греста - добро средство за уплътняване - като спече няма равна ;) Иначе като монтирах тялото на 136-така намазах гарнитурката с един специален силикон от тубичка,останал от комплекта водна помпа за 105/120 на марата ''VIKA".Но каквото и уплътняващо средство да използваш,проблеми няма да имаш,стига да го направиш грамотно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам, защото като махах остаъците от старите се вижда някакъв червен слой от двете страни на гарнитурката, който не мога да разбера какво е ...Прилича на червена боя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би е боя,ако скоро не е сваляно тялото,иначе в последно време все по-често се използват различни видове силикони...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи този червен цвят е от самите гарнитурки - заводски монтираните са червени, а преди доста години се продаваха такива и в магазините за рез. части. После почнаха да продават някакви сиви... може би клингерит или подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъмночервен цвят има и едно нещо наречено "Херметик".

Навремето го имаше по магазините. Отдавна не съм се интересувал.

Освен това подобен цвят има и термоустойчивия силикон на Mastersil ако не ми изневерява паметта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези дебелите гарнитури от типа водна помпа термостат не ги мажа с нищо, не пропуска от никъде.

Мажа тези на скоростната кутия само със силикон, за да не тече. На мотора не мажа, за да не се запушат магисталите -водна/маслена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.