Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Синкав дим от октавия II 2.0 tdi pd


patzko

Recommended Posts

Колеги, въпрос за октавия 2 фл 2.0 tdi pd.

Колата е на 5000 km обаче ми прави впечатление, че сутрин когато е по-хладно при палене изкарва облаче синкав дим. След това няма никакъв пушек. Дайте съвет това проблем ли е или да си карам смело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е дизел,мен! smile049

Карай си смело и с повече газ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята понякога пък пуска кълъбце черен дим при палене ...Мисля , че при паленето се обогатява малко повече сместа и затова ...А дали е черен , синкав или бял ДИМЪТ ... smile159 ..., като не гори повече 1/2 л масло на 10 000 км мисля , че всичко е НОРМА !!!

Все пак твоята е на 5 ккм , нали все още е в разработка !!! Не се притеснявай !!! След това си сложи добро масло и няма да имаш aucun probleme ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

апък моята зимата пуши като трактор и след 1мин всичко е нормално.така че спокоино караи с хубава нафта и ти гарантирам много безпроблемнни километри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маслото добре, карам с кастрол от ЕТ, ама хубава нафта откъде да намеря??? ](*,)

Мерси колеги smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисълта за нафтата ми беше да не зарежда от OVM или SALL и тем подобни намиращисе незнаино каде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята понякога пък пуска кълъбце черен дим при палене ...Мисля , че при паленето се обогатява малко повече сместа и затова ...А дали е черен , синкав или бял ДИМЪТ ... smile159 ..., като не гори повече 1/2 л масло на 10 000 км мисля , че всичко е НОРМА !!!

Все пак твоята е на 5 ккм , нали все още е в разработка !!! Не се притеснявай !!! След това си сложи добро масло и няма да имаш aucun probleme ... smile159

 

 

Съжалявам за спама, ама Димоне...

довечера няма да мога да спя заради тебе...

Моят трактор си смуче по поне 1 кило олио на 15к км, като стой - та гледай :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята понякога пък пуска кълъбце черен дим при палене ...Мисля , че при паленето се обогатява малко повече сместа и затова ...А дали е черен , синкав или бял ДИМЪТ ... smile159 ..., като не гори повече 1/2 л масло на 10 000 км мисля , че всичко е НОРМА !!!

Все пак твоята е на 5 ккм , нали все още е в разработка !!! Не се притеснявай !!! След това си сложи добро масло и няма да имаш aucun probleme ... smile159

 

 

Съжалявам за спама, ама Димоне...

довечера няма да мога да спя заради тебе...

Моят трактор си смуче по поне 1 кило олио на 15к км, като стой - та гледай :-k

 

Aми сменяй го на 10 000 км ! Сто кинта за кво не си дал ! Може да пробваш и с Motul !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може и с М10Д smile168 но както и да е.че на колко КМ ти е колата че да гори по кило на 10000км моята като беше нова или поне да 40000ком ми гореше по 500мл на смяна-15000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко зависи от това колко я настъпваш , ко си бесен драйвар може мн да ти гори smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко зависи от това колко я настъпваш , ко си бесен драйвар може мн да ти гори smile001

абе незнам как да се изразя примерно така: ако моята кола можеше да говории.......аз карах доста време на макс и ми гореше най-много 700гр на 15000км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко масло гори зависи от много неща. От смените досега два пъти съм доливал, като втория беше на близо 14к км от смяната. Но, както пише и в книжката де, до литър на 1000 производителя не се притеснява! Реално аз бих се притеснил при разход над литър на 10к км. Под това ниво всичко си е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че знам защо ми гори масло:

- ами щото има smile168 smile168 smile168

 

иначе на тема настъпване... откакто съм я 'зел ... 47000км вече ... да съм вдигал... 3-4 пъти над 3500об/мин при екстремни ситуации при изпреварване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че знам защо ми гори масло:

- ами щото има smile168 smile168 smile168

 

иначе на тема настъпване... откакто съм я 'зел ... 47000км вече ... да съм вдигал... 3-4 пъти над 3500об/мин при екстремни ситуации при изпреварване

 

karamba , щом не си вдигал повече от 3500 то тогава и турбината няма да ти се чува бре ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

апък моята е на 180000км които сам съм навил и доливах масло докато не стана на 50000км но доливане 500гр на смяна само първите 10000км ми изгори 1л на смяна.А относно как съм карал само ще кажа че 2 пъти ми взимаха книжката за скорост и ако си взема парите дето съм ги дал на полицаите ще мога да си взема и OCTAVIA RS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе хора!

 

Една и съща кола може да харчи по кило масло на 10к и по кило масло на 1к километри. Зависи как я карате. А може и въобще да не доливате масло ако я карате нежно и колата е наред.

 

Питайте някой по стар шофер и ще ви каже. Да не си мислите че ДВГ се е променил кой знае колко за последните 20 години? Принципа си е един и същ.

 

Ако взимате София-Морето с почивка за хапване за под 4 часа, нормално е да гори маслото. Само че не маслото ви е проблема тогава. Виж ако карате кротичко и пак яде по 2 кила на 10к, трябва да се притеснявате. Макар, че съдейки по моя опит, при такива относително нови коли, по скоре тече от нейде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята FL-ка като я паля няма странни пушеци, много много прозрачен черен пушек преди 5к км, когато палех, сега няма никакви :) Колата е на 13 000км и преди 2000км смених маслото (около месец вече). Днес се прибирам от моренце, колата изкара 1 100км с 48 литра нафта... Откакто купих колата, веднъж е видяла Sprint Diesel и Shell-ска нафта, останалото време е била Premium и Alpin Diesel ( Скъпата нафта - OMV Power smile004 ). Колата е добре.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.