Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Felicia '97 1.3i - въпорс двигател


Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

попаднах на доста изгодна оферта за Фелиция 1.3, MPI със Шкодовия двигател.

Не съм сигурен но мисля, че инжекционната система е на Сиеменс.

Някой може ли да даде съвет - тези двигатели с тази система добри ли са?

Не съм запознат със системата на Сиеменс, дори не съм виждал такава.

 

Но пък иначе количката си я бива, добре запазена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му мислиш щом е запазена скачай в колата и пали гумите ... ако толкоз те притеснява инжекциона винаги може да си вземеш един Фаворит за 200 лв. и да и присадиш карбуратор ;)

Аз лично незнам да има много бъгове инжекциона освен , че е малко по - лаком на газ от карбуратора :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля да я карам на газ.

а пък имам и един фаворит с карбуратор.

просто си мислех дали някой койта кара Шкода с такъв двигател може да сподели, силни - слаби страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах си проблеми с мойта кола (пукнат блок на ДВГ-то, повредена дроселова клапа........), не съм и разбирач, но пък си доволен от колицата-Фелиция 1.3, MPI, 1998г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:-k

инжекционна система сименс на фела?????

за първи път чувам :roll:

Е! не знам каква е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Да със Сименс инжекцион са MPI двигателите както на Фелициа така и някои VW Polo , a модела е Simos 2P.

Иначе относно въпросите на колегата за проблемите, виж като я запалиш на студено дали дърви стабилни обороти, и като подадеш газ дали плавно развърта обороти или глъхне(второто е повод за притеснение - зацапана дроселова клапа или стъпков мотор, или лабда сонда). Най-добре иди да и направите една компютърна диагностика и ако няма грешки поне за момента няма да имаш проблеми откъм електроника. По принцип моята е купена на 68 000км и до сега за около 40 000км пробег проблеми съм имал САМО с елктрониката и термостата, (две релета за напрежението, един датчик на хол или както там се води, и зацапана дроселова клапа), окачването е доста здраво и просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, един въпрос.

Ясно ми е, че системата е на Сиеменс, но дали става дума само, че ЕКУ-то е на сиеменс?

Другите части на коя фирма са Бош?

Например инжекторите, различните сензори, ламбда сондата?

 

Като цяло Сиеменс са правили само процесори, не съм сигурен дали въобще са произвеждали някога други детайли за инжекционни системи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още един въпрос, този двигател има ли катализатор? Би трябвало да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още един въпрос, този двигател има ли катализатор? Би трябвало да има.

специално моята има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и още един въпрос, този двигател има ли катализатор? Би трябвало да има.

 

Всички Mpi -фели имат катализатор, здрави са двигателите, най малко горящите бензин фелиции, тук таме се скапва дросел или комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги,

 

благодаря за отговорите.

Вече съм горд собственик на Фела, от Австрия.

Колата направо ме зашемети с возията си и усещането.

Все пак се качва от Фаворит. Много добре запазена. Работи идеално.

Е имаше дребни проблеми и все още има.

1. Смених цялата генерация, ауспуси. Включително вече нямам катализатор, а само някакав резонатор. Майстора каза, че катализатора е сдал багажа и затова.

Колата си въври добре - не забелязвам промяна.

2. Сменихме маншони на полуоските - имаше скъсани. Каретата засега изглеждат добре.

3. Има проблем с алтернатора. Не зарежда добре.

Сега търся диоден блок за алтернатор?

Някой да помогне? В магазина на Симеоновско ми искат 88 лв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.