Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода фелиция 1,6 2000г


lionews

Recommended Posts

Здавейте,

Имам един въпрос , преди няколко месеца имах проблем с инжекциона отидох на сервиз и хората го оправиха (беше температурния датчик ) и също така ми казаха че основно са почистили дроселовата клата че била страшно мръсна и затова ми правила проблем с оборотите. Също така ми казаха за наличието на един маркуч който вкарва изпаренията от картера в въпросната клапа за да изгарят и те и вероятно от там е бил предния проблем с оборотите. По тяхен съвет трябваше да запуша входа към клапата за да предотвратя ново зацапване на клапата, но поради разни причини известно време неуспях да е свърша тази работа.

Сега като запаля сутрин някъде за около минута 2 ми скачат оборотите до 3000 и после се успокоява и започва да работи нормално.

Питането ми е пак ли се е получело от дросела т.е. зацапал се е или може да има друга причина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам кой те е посъветвал да запушиш тази клапа.

Доколко разбирам става дума за отдушника на картерните газове, който в никакъв случа не трябва да се запушва.

Ако толкова е зор, този маркуч може да се отведе в специален съд, който пречиства газовете за да не ти мирише в купето.

 

Като цяло, дроселната клапа не би трябвало да ти се цапа от това място, освен ако нямаш проблем с мазилната уредба и не ти хвърля масло там.

 

а това, че ти държи високи обороти в начало е проблем по инжекционната система. отиди при някой, който не ти дава такива странни съвети, да ти направи диагностика и да погледне датчиците и стъпковия мотор за свободен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.