Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

как се съживява цвета на гуми?


Recommended Posts

Имам кемплект летни гуми, на 2-3 сезона, все още са меки и с грайфер, обаче колкото и да ги бия с пароструйка все си остава едни такива с цвят като прашни....

Има ли някаква цака да ги направя да изглеждат по-свежи? Просто ме дразнят така върху прясно пробоядисаните джанти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като те черпя с едно препаратче за гуми и брони на Nigrin, ще грейнат. Само трябва да го взема от Трявна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като те черпя с едно препаратче за гуми и брони на Nigrin, ще грейнат. Само трябва да го взема от Трявна ;)

 

Ако не ти предстои скоро ходене в Трявна, мога и аз да го черпя Джонката с подобно препаратче, малко по-близо ми е smile001 . Та, Джо, звънкай ако решиш. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък най-добре ще стане ако споделите точно кое е препаратчето, та да си взема и аз - две коли имам, с по 4 гуми всяка ... все ще ми трябва smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бриколаж има няколко вида - всички спрейове вършат работа и на всички пише tyres...ала бала.

Преди време си взех гаден спрей за табло. Вместо да го хвърлям го изпръсках по гумите - почти перфектен резултат :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е в по-дългосрочен план какъв е ефекта върху гумите? И по-точно, възможно ли е заради третиране на гумите с точно подобни спрейове (или нещо друго) да са придобили такъв цвят? Или цвета идва от мазането по някои автомивки на гумите с отработено двигателно масло (така съм чувал само, моята кола винаги съм си я мил сам и незнам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На гумите съмнявам се да им харесва двигателното масло би трябвало малко или много да се разяждат, дано не ги мажат с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под прашни имаш предвид изсветлели, това ще да е от варовика във водата според мен. А той с времето яко се набива в гумите и те постепенно изсветляват. От спрейовете има ефект по разните гумени уплътнения по стъклата на колата, но лично не съм пробвал спрея по гумите. Аз не смятам, че ще им навреди, даже по-скоро ще ги предпазва от слънцето, което ги състарява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един такъв препарат у нас, въпреки, че не виждам много смисъл от него, но все пак - на него изрично пише да не се използва по протектора(ламелките) на гумата. Така че - внимателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Момента аз също използвам препарат за гуми от Бриколаж, но не този който колегата е снимал. В черна опаковка с пулверизаторна помпа като препаратите за стъкла. Върши добра работа и пише че защитава гумите от напукване и поддържа еластичноста. Но ако трябва да съм честен най-добрият препарат за гуми който съм използвал е от ЕураТек. Препарата е във вид на спрей и когато напръскаш гумата излиза като бяла пяна след което се втечнява,а после гумата стои по черна и от нова. Между другото всички изложени в шоурумите на ЕТ автомобили са с напръскани гуми именно с този спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бриколаш има и една боя за гуми, която така има доста добър ефект. Тя е в една малка черна кутийка и си е баш като обикновенна боя. Маже се с четка само трябва да пазиш грайферите да не намацаш. С тези препарати, които колегите казват сравнително около 3-4-5 дена издържат и след това..... си изглеждат както преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те тва, от Бриколаж :)

BTW375.jpg

 

ТОВА НЕ Е ПРЕПАРАТ ЗА ТРЕТИРАНЕ НА ГУМИ!!! smile091 smile091 smile091

 

п.с.Видно е от картинката, надписа.... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те тва, от Бриколаж :)

BTW375.jpg

 

ТОВА НЕ Е ПРЕПАРАТ ЗА ТРЕТИРАНЕ НА ГУМИ!!! smile091

 

п.с.Видно е от картинката, надписа.... smile049

 

Е. ;) Да ти снимам ли етикета, който е отзад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е. ;) Да ти снимам ли етикета, който е отзад?

 

Ти вече си снимал етикета :lol:

Все пак всеки сам си решава дали ще си маже гумите с олио, мас ,

моторно масло, пепел, вакса, шарена сол или

"Препарат за Пластмасови елементи и брони" от Бриколаж... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от "разбирачи" smile175

 

](*,)

 

Ето какво казва за продукта самият производител - http://www.carplan.co.uk/index.cfm?product=100

 

CarPlan Black Trim Wax restores the original lustre of black trim, leaving the car with a showroom look.

Black trim wax cleans all black bumpers, mouldings, radiator grills, door mirror backs,

spoilers, rubber and plastic trim.

 

п.с.Не ме интересува как си "третираш" колата, но не е коректно да заблудиш някои др. колега, който може от бързина или недоглеждане да приеме съвета ти за "чиста монета". И ако за теб "разбирач" е човек, който може да чете - Да, разбирач съм!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Rubber" да ти преведа ли какво е или няма нужда smile049 ? Щом можеш гумени неща по колата да третираш с въпросната вакса, дали не можеш и бордовете на гумите да "освежиш"? smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

CarPlan Black Trim Wax restores the original lustre of black trim, leaving the car with a showroom look.

Black trim wax cleans all black bumpers, mouldings, radiator grills, door mirror backs,

spoilers, rubber and plastic trim.

...

 

Без да претендирам, че отбирам от английски, би ли ми превел оцветеното в червено? :-k

 

PS: Гогата ме изправари smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

CarPlan Black Trim Wax restores the original lustre of black trim, leaving the car with a showroom look.

Black trim wax cleans all black bumpers, mouldings, radiator grills, door mirror backs,

spoilers, rubber and plastic trim.

...

 

Без да претендирам, че отбирам от английски, би ли ми превел оцветеното в червено? :-k

 

PS: Гогата ме изправари smile049

 

Веднага превеждам!

...."rubber and plastic trim"... се превежда на български език ..."гумено и пластмасово уплътнение"

Нищо общо с автомобилна гума smile027

 

гума = rubber

гума (автомобилна) = tyre (Br,E) ; tire (Am.E)

 

п.с.Не отричам конституционното право на всеки, да прави каквото си иска с движимото имущество! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един приятел си ги маже с черна боя за обувки KIWI ефекта е много добър,на гумите нищо им няма от нея

post-2774-138453242159_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.