Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с фаровете на Фелиция


STATICUS

Recommended Posts

Привет на всички.

 

Първо да се представя - казвам се Алекс инаскоро се сдобих с Фелиция '96 г.

 

Та, има проблем с фаровете - не работят късите. Прегледах тук във форума схеми на бушони, но достигнах до извода, че не е от бушоните, понеже, първо - не работят и двата фара и второ - индикаторът за къси на таблото си работи (според схемите тойе на една верига с единия от фаровете, не помня кой). С дългите и габаритите няма проблем. То вярно, че като съм на дълги никой не разбира, ама все пак :). Та това, което си мисля е, че може би е някое реле, понеже не ми се вярва да са изгорели и двете крушки едновременно.

 

Не знам дали има връзка, но - по едно време левият мигач беше почнал да мига доста ускорено, което засега се оправи.

 

Някакви идеи?

 

Мерси предврително.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами провериги тез крушки колкото и да не ти се вярва , а и с мигача може да същото , ама само една крушка smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти пише колегата ,провери лампите,точно така може да е станало ,да са били на къси и при внезапно повишаване на напрежението ,да са изгорели и двете.

Друга проверка е с уред да измериш на клемата на фаровете ,дали има напрежение на къси и дълги светлини и ако няма на къси ,повредата е в релето.За мигачите има вероятност някоя лампа да и се губи "масата",поради окисляване на фасунката,отвори и ги почисти всичките,също и проводници на "масата" там където са закрепени към купето.

Напиши и от къде си ,за да може колеги ,които са близо до теб и желаят да ти помогнат да се срещнете,ако ти не можеш да се справиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси и на двамата за съветите. Погледнах крушките, не ми изглеждат изгорели. Трябва да пробвам с някоя нова. Но, понеже сега ще пътувам, ще гооставя за след като се върна.

 

Приятен уикенд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа и аз със съветите :lol:

Правя веднага уточнението, че говоря (пардон-пиша) от личен опит. Та и аз не вярвах, че е възможно да ми изгорят в един и същи момент и двете КЪСИ светлини, а двете ДЪЛГИ да си ми светят..е, оказа се възможно :) Иначе "изглеждат здрави" - да, ако обаче погледнеш добре, в крушката са две жичките - едната е пред рефлектор с формата на "паничка", а другата е без такъв. Та е хубаво да погледнеш дали и двете са цели ;) Габаритите са ти на отделни крушки (че и бушон), така че те нямат нищо общо с това дали ти светят фаровете или не.

За мигача: колегите shotik и The Best Forman с ти отговорили - провери си здравината на крушката на мигача и "масите".

И един съвет от мен: не тръгвай на път без къси светлини :!: Аз лично ненавиждам хората, които карат на дълги, а ако караш на габарити, може да не те види някой в тъмното... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вечер като свалих крушките да замеря с мултицет видях, че на клемите има нагар, нещо, което предния път съм пропуснал. Измерването потвърди, че са изгорели. Така че, утре - на пазар.

 

10х още веднъж за съдействието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.