Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се регулират вратите на купето за да не скърцат? И къде?


35mm

Recommended Posts

От пантите или от ключалките. При затворено, задните врати като ги натисна с палец отвън силно, леко подават навътре към купето. Имам чувството че не лягат на купето добре и нямат опора. Дали ще стане с прибиране навътре, ама как да стане така че да не се наруши аеродинамиката на купето - като прибера вратите ще се образуват ръбове от задните калници които ще стърчат и ще забират въздух.

В момента задна дясна освен че скърца, даже и тропа по дупките. Това което тенекеджията направи последния път като отидох за решение, бе да изкриви на ръка със сила горната част на вратата към купето за да ляга по-добре там където се опира около тавана. Но надолу не съм сигурен че приляга добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На "пасат" се прави от неподвижните части, монтирани върху колонките/калниците, където закопчават бравичките. Не се променя аеродинамиката.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А питъм къде, защото евалата за боята и лака на тенекеджията който ползвах ( 3 слоя боя Sikkens с перли и 2 слоя лак Sikkens и то всичко в ултра модерна камера за изпичане), ама когато опря до симетрия на слобката на ламарините на колата, то не бяха криви прагове, врати, калници, преден капак, броня, заден капак, не знам дали един единствен елемент беше закрепен както си трябва. Ужас.

Задната врата направо си беше провиснала, така ми я връчиха колата.

Казаха че без да плащам допълнително, разбира се, ще отстранят проблемите. След 2 допълнителни ходения до сервиза, отстраниха някои техни пропуски но вратите все още са като "висящи" а не легнали здраво на купето

Бронята стърчеше по-напред от единия фар. Искаха да изкарат напред фара (защото май не им занимаваше с бронята, и щеше единия фар да ми е по-напред от другия!!!!!!!!!

След убеждения от моя страна че така едва ли се прави, отхлабиха бронята само от едната страна, и докато един работник я прибра (стърчащата част) и докато я държеше със сила навътре, друг затегна винтовете и я монтираха така под напрежение. ?????

Сега като карам, имам чувтството че вратите всеки момент ще паднат от колата.

 

За тишина и комфорт в купето все още не мога да говоря. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я си я поразгледай,отвори вратите и на спокойствие пипни бравите после пантите и работата ще стане!

Пробвай първо с пантите!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.