Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Наказание за неправилно паркиране?


Recommended Posts

Какво е наказанието за паркиране на тротоар без да е спазено отстоянието от 1.5м до сградата?

На наказателния паркинг искаха да ми пишат акт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че съм тук:

http://www.mrrb.government.bg/download.php?id=dmlhbGl8Mzk0MQ==

Чл 183:

(2) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с глоба 20 лв. водач, който:

1. неправилно престоява или е паркирал неправилно;

 

20 лв не означава ли фиш?! Откъде накъде акт ще ми пишат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо разстоянието от отстоящи сгради е 2 метра да отбележа. Втора ако няма обозначена зона че може да паркираш и престояваш на тротоара пак може да ти пишат акт и трето ФИШ е глоба до 50 лева която не може да обжалваш и се съгласяваш с установеното нарушение но не ти се отнемат точки, а акт е адмнистративно документ с които се установява нарушение по което се налагат по високи глоби и ти се отнемат точки. Едното и другото се пише по усмотрение на актосъставителя. При фиш те питат дали си съгласен и да се подпишеш и ако не си са длъжни да ти съставят акт и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са с паяк, дори и снимчици имаш :) Та, ако искат акт, акт ще е. Всичко зависи, дали си спрял пред НДК или в някоя еднопосочна уличка, където едва ли "ще мине президента"... :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Улицата е Врабча зад музикалния театър...

Не разбрах защо акт искаха да пишат, дадох подкуп :oops: и ми писаха фиш...

 

Винаги ли преценката е субективна, на полицая?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами те хората не случайно казват че сме станали полицейска държава.

Давам ти конкретен пример що за идиоти (има и изключения) има в тази наша родна МИЛИЦИЯ

след като на място без знаци забраняващи, без маркировка забраняваща, без никаква предпоставка за птп и по документация на тази улица се води че има строително-ремонтни дейности и в случая тя трябва да бъде затворена и т.н. но целия град минава през нея защото е централната градска улица идва нашата милиция и ти казва "Абе вие кво се услушвате ай махайте се от тука че ще ви нашарим набързо" При въпрос защо ще пишат: "Има наредба че е забранено да спирате тука". Казвам: "Ами тая наредба е отменена от ВАС", а той вика: "мене туй не ме интересува".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм "за" спазването на закона, ама да се прилага и мисъл, а тия тюфлеци само гледат да намажат :evil:

Оня на паркинга ми вика: "Сложи парите за почерпката в полицата на гражданската".

То и аз съм си за бой, но това е друга тема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Правя си аз топлоизолацийка на къщичката в Димитровград и решавам за по-готино да си купя силиконова мазилка направо от производителя в Първомай. Но не щеш ли съм спрял на знак "забранено спирането". Бях в автомобила и гледам аз един патрул приближава и бааааааам фишче за 20 лева. Трябваше преди месец да го платя в 7 дневен срок. Направо го забравих и го намерих изпрано в работните ми гащи. Приятели ми казват, че нямало страшно и щяло да ми се размине - да не се натягам да ги давам тези пари на община Първомай. Колко е вярно, ако не - ял ли съм вече *ура? Благодаря предварително за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя си аз топлоизолацийка на къщичката в Димитровград и решавам за по-готино да си купя силиконова мазилка направо от производителя в Първомай. Но не щеш ли съм спрял на знак "забранено спирането". Бях в автомобила и гледам аз един патрул приближава и бааааааам фишче за 20 лева. Трябваше преди месец да го платя в 7 дневен срок. Направо го забравих и го намерих изпрано в работните ми гащи. Приятели ми казват, че нямало страшно и щяло да ми се размине - да не се натягам да ги давам тези пари на община Първомай. Колко е вярно, ако не - ял ли съм вече *ура? Благодаря предварително за отговорите!

Щом не си го платил в определения 7-дневен срок,ти влиза в досието.После като си плащаш данъците ще ти напомнят ,че имаш неплатен фиш и щеш не щеш го плащаш.

Сега са на мода тези фишове към общината,иначе лошо ако ти пишат акт,взимат и точки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделните обшини имат ли връзка по между си? Как в Димитровград ще разберат, че дължа пари в Първомай? Няма ли след някоя друга годинка да ме забравят в Първомай? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че нищо няма да забравят и нищо няма да ти се размине. Най-много да ти начислят и лихви. До колкото съм запознат (до някъде и от личен опит), никой няма да те търси за тези пари, но глобата си стои в досието ти. След време като опреш до КАТ по някаква причина (талон, нова книжка, някаква справка и т.н.) първо ти вадят справка за дължими суми и докато не си платиш всичко нищо няма да ти дадът. Поне при мене беше така. Платих си глобите за 5 год назад. Доста сума се беше събрала. Но пак казвам, че не съм експерт по темата. Това е лично мое мнение ... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...иначе лошо ако ти пишат акт,взимат и точки.

Не е точно така. Акт не винаги означава и отнети точки. В зависимост от нарушението може да бъде и само парична санкция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Аз мисля, че нищо няма да забравят и нищо няма да ти се размине.

Хубаво мислиш, ама вземи се информирай преди това ;) и така няма да ти се налага да плащаш глоби от преди 5 години.

 

Глобите имат давност 2 години (може да се увеличи максимум до 3) -> Чл. 82 от ЗАНН (ЗАКОН ЗА АДМИНИСТРАТИВНИТЕ НАРУШЕНИЯ И НАКАЗАНИЯ)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не съм някакъв кофти тип дето гледа да изшани държавата, ама тия пичове в първомай чисто си се заядоха, знака им беше в едно дърво заврян, имаше и други коли паркирали като мен, ама не исках да се разправям понеже нямаше да има смисъл - най-много да стане по-зле; и ми се иска някак да ми се размине...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.