Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обжалване превишена скорост


Recommended Posts

Мога ли да обжалвам наказателно постановление за превишена скорост в населено място?

Твърдя, че показанието на скоростомера ми се разминава с това на радара на полицаите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че може - може. Ама само може да ти изкарат скоростомера грешен и да те пратят на диагностика. И тогава ще се видиш в едни филми [-X Пък и не е лошо за всеки случай да си го провериш. GPS-и се намират лесно.

 

Накратко - преглътни го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По лесно е да търсиш причина в радара ... ако знаеш какви документи съпровождат дадения радар и с кои подписи и печати се пуска в експлоатация и т.н. за да докажеш че този радар не е изправен ако са пропуснали господата от КАТ да си свършат работата. Ама цялата работа е едни филмиии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислите в грешна посока!

Обжалваш задължително!

Пишеш че зад тебе е имало колона от автомобили и някой е изпреварвал(но зад тебе),но понеже ти си бил първа кола и полицая е спрял тебе.

Номера минава,пробвал съм го,а аз нали знаете че съм 24 ч. по пътищата :smt032

успех!

 

п.п колко километра си над 50-те?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мицури само че точно за това полицайте са по 2-ма в патрулката и познай в един качествен съд на кого ще издържат показанията ... а и не се уточнява тук дали е било само радар или е радар-камера. Както и да е книжката ще е на трупчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах схемата е изпитана,едната случка стана точно както я обесних,втората си бях виновен и си викам я да пиша в жалбата същата причина ,и .......хоп ,акта падна.

Нека колегата да пробва,и после да пише.

Ама сега да не вземете всички да карате като луди в населените места и после .....мойта схема [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах схемата е изпитана,едната случка стана точно както я обесних,втората си бях виновен и си викам я да пиша в жалбата същата причина ,и .......хоп ,акта падна.

Нека колегата да пробва,и после да пише.

Ама сега да не вземете всички да карате като луди в населените места и после .....мойта схема [-X

:smt017

Ако скоростомерът на колегата Брутас е изправен, това означава че полицаите са за е...е.

Ако си траеме - ще продължават да ни ебават както си искат. От друга страна - до колкото знам - номерът с нагласения радар се прилага доста рядко и предимно срещу чужденци.

Граматическа справка (за колегата уорфадър) - полицаЙ (ед. ч.), полицаИ (мн. ч.) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше 5 часа сутринта. Отсечката на околовръстното при бизнес парка (Младост 4), има знак 50, радара показа 84, нямаше никакви други коли...

Сега ще ми вземат книжката :(

Не казвам, че не съм виновен, но там пътят е двулентов в едната посока, видимостта е отлична, и това си беше гадна засада...

Та питам дали има някакъв шанс да не ми вземат книжката за един месец, примерно да претендирам за грешка на радара и да се вместя до 30км превишение на скоростта, при което книжката не се отнема...

 

Между другото, какво е наказанието, ако те хванат да шофираш с отнета книжка? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като всеки уред за измерване и радара си има допустими отклонения. Тези радари минават задължително през метрология и им се издават документи и сертификати че отговарят на изискванията. Трябва да има печати, подписи и стикери с месец и дата за преминат тест. Ако нещо в цялата тази документация не е наред единствено и само там може да намериш изход. Всичко това обаче граничи с подаване на възражение в 3 дневен срок от съставяне на акта или подаване на жалба до съда чрез кат в 7 дневен срок след излизане на НП което води до съдебен процес в който да изискваш всичката тази документация за да видиш дали ще откриеш проблем СЛЕД като не си го направил НА МЯСТО при съставяне на акта. Ако нема нарушения в тази насока ще изгориш с потвърждение на НП и ще си платиш съдебните такси.

Ех ако беше карал със 79 ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро минах с глоба с фиш , НО полицаите се опитваха да ме убедят , че ме спират за превишение на ограничение 40 на 200 м. от кръстовището , за което важеше ограничението , което аз оспорих т.к. знака важи до първото кръстовище , но трябва да се действа на място пишат ли един път акт после иди обяснявай , че нямаш сестра ... между другото това с радарите не минава щот много строго следят да минават редовно на "прегледи"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф, ясно, ще бъда без книжка известно време :cry:

кажете ми само как да си "удължа" акта - изтича ми в края на месеца, а искам да карам до морето :roll:

книжката искам да си я дам есента...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обжалваш на 100%, пък каквото стане, винаги има шанс да падне акта. В крайна сметка поне като обжалваш ще може да караш докато на излезе решение на съда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама ако акта е 100 лева и съда реши да потвърди НП ще си плати и разноските по делото които май ще са пак около 100 лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама ако акта е 100 лева и съда реши да потвърди НП ще си плати и разноските по делото които май ще са пак около 100 лева :)

 

Нищо не плащаш, дори да отсъди срещу теб съдът.

 

А иначе обжалвай, можеш да пишеш каквото искаш, включително можеш да кажеш моя случай - на радара пишеше някакъв съвсем друг час - примерно ти минаваш в 5 сутринта а те ти показват от 4:30...сещай се дали са те снимали теб или си стоят показанията на предния smile048

 

Обжалване му е майката, полицаИте в съда обикновено не си спомнят ситуацията (която се е разиграла преди много месеци), а ти и евентуалния ти свидетел си я спомняте много добре. В жалбата можеш да напишеш свидетеля, а може и директно на заседанието - като ти дадат думата казваш"Моля съдът да допусне свидетеля ... в режим на изслушване" (или нещо такова, нека по-знаещите да ме поправят ако греша)

 

 

За книжката не се бой - аз трябваше да им я дам миналата година по нова година - с обжалването отиде първото заседание в месец Май на следващата година...а като падна акта нямаше и нужда даим я давам :-)

 

Успех!

 

 

P.S. Не насърчавам не спазването на правилата, но не обичам и полицайщината, във всичките й форми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм без книжка от скоро за 3 месеца и немисе занимава със обжалване ,мисля че щом наказателното постановление е излязло всичко е свършило.Гадно е че точно сега лятото и всичките ми планове се провалят за почивка някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдъ си има такси които искаш не искаш би трябвало да заплатиш, за да допуснат жалбата ти да се разгледа. Ама дано е прав колегата че не плащаш нищо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф, ясно, ще бъда без книжка известно време :cry:

кажете ми само как да си "удължа" акта - изтича ми в края на месеца, а искам да карам до морето :roll:

книжката искам да си я дам есента...

Единствения начин да не загубиш книжката точно сега е да обжалваш НП така, както пише в най-долната му част. Няма да загубиш нищо - такси не се дължат, няма възнагражднение за юристконсулт на КАТ, което евентуално да съда да те задължи да платиш, защото такъв не се явява на делото /с малки изключения в София/. Ще спечелиш доста време и точно, когато не ти трябва книжката /Коледа, ваканция и т.н./ си оттегляш жалбата и даваш свидетелството в на Сектор КАТ ПП. Истината е, че 95 % от тези жалби остават без уважение, но както ти казах ,положението няма да стане по-лошо. Това със свидетелите е отдавна минал номер, но все пак пробвай. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам поразрових се и поне от намереното до 2008 г. хората казват че за жалба не се плащат такси :) за което се извинявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм без книжка от скоро за 3 месеца и немисе занимава със обжалване ,мисля че щом наказателното постановление е излязло всичко е свършило.Гадно е че точно сега лятото и всичките ми планове се провалят за почивка някъде.

 

Излизането на наказателното постановление е само началото. До излизането ти се жалваш веднъж на началника на КАТ - който си е катаджия - той никога не отменя нищо - и чак след това започват шансовете ти за безпристрастно разглеждане на случая да ти се увеличават - в съда.

 

Според мен всички резонни случаи трябва да се обжалват в съда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм без книжка от скоро за 3 месеца и немисе занимава със обжалване ,мисля че щом наказателното постановление е излязло всичко е свършило.Гадно е че точно сега лятото и всичките ми планове се провалят за почивка някъде.

 

Излизането на наказателното постановление е само началото. До излизането ти се жалваш веднъж на началника на КАТ - който си е катаджия - той никога не отменя нищо - и чак след това започват шансовете ти за безпристрастно разглеждане на случая да ти се увеличават - в съда.

 

Според мен всички резонни случаи трябва да се обжалват в съда.

 

+ 1. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Май го писах по-горе, но за всеки случай - този тип дела са освободени от държавна такса /с изключение РС - Дупница, където е друга държава/, КАТ не ползват юристконсулт /с малки изключения в София/ така, че дори и да загубиш няма да се наложи да плашаш допълнително разноски по делото. С една дума - не губиш нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.