Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"Зех тъ Радкеее"...


jeko

Recommended Posts

Тази седмица нищо не можах да правя по Радка за съжаление.Спешно ме повикаха по друга работа в едно селце намиращо се високо в Средна гора...поне от жегите бяхме спасени.

Тази вечер се прибрах и от утре се започва /пак/ работа по Радка...очаквайте снимки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив днес валя само един път за разлика от предните два дни.Доста работа отхвърлих.Багажника на Радка е готов за закърпване,свалени са корите на вратите,лаисните,предната броня,мигачите.Утре ще вадя СО-то.За етапите ще има снимки.Сега една от днес докаго свалях багажника над двигатела.post-6525-138453242866_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сменянях дъно на багажник, имам останали греди ,чисто нови , отдолу дето държат дъното и резервната гума, ако ти трябва нещо, свиркай !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що приключих с Радка за днес...в Пловдив е задуха и горещина,но амбицията не признава пречки.Махнати са коланите,седалките и постелките на Радка.Утре следва мезмилостна проба на ламарината на пода с чук и отверка.Ще бъде подготвена за пароструйка в понеделник, включваща преден и заден мост,двигател,багажник и купе..Утре ще има снимки на купето и двигателното отделение.На пръв поглед има малко за закърпване,но не се знае...

 

Щом пода не изглежда така...

 

27842_1393412847249_1590006055_30940936_4126270_n.jpg

 

Значи имаш малко работа :) Чакаме снимки! :D

 

Много хубав крак, заслужава една убава шкода , да не оди боса....по асфалта!

(сори за спама , ама убавото си е убаво....някой нещо против!?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес приключих с разфасоването на интериора на Радка.Купето и багажника са измити и тази вечер ще съхнат /къде ще ходят/.Заварки ще има съвсем малко в купето и малко повече в багажника.Преди да започна ще снимам.

Благодаря за предложените части!За сега не са нужни,а като потрябва нещо - ще пиша.

Всеки е добре дошъл за приказки или помощ.Ще помоля да се уговаряме предварително на моя мобилен:0890/17 43 97,че изникват спешни задачи за вършене из града.

От форумци познавам само joro120l и се изкефих на шкодата му на живо.В неделя ще опитам да дойдя на срещата,но ми предстои ден-два извън Пловдив и не е сигурно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажника на Радка е подготвен за заваряването утре.Ръждата е свалена /макар,че много не си личи на снимките/ и гнилото е изрязано.Третирал съм с ръждопреобразовател почти всичко дето прилича на ръжда.

Това в купето е повече пясък дето утре ще доизчистя и ще се постарая да довърша и пода.

Утре очаквайте още снимки от свършената работа.post-6525-138453243478_thumb.jpg

post-6525-138453243456_thumb.jpg

post-6525-138453243467_thumb.jpg

post-6525-13845324347_thumb.jpg

post-6525-138453243473_thumb.jpg

post-6525-138453243475_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес багажникът на Радка беше закърпен и грундиран, както беше предвидено по график.

Утре ще се боядисва и ще е готов.Изкърпването на купето ще приключи също утре и се надявам да нощува грундирано, както сега е багажника.Снимки на готовото купе и багажник - утре. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баегажникът на Радка е изцяло готов за постелките и газовата бутилка.

Купето е готово до степен закърпване и грундиране.Довечера да съхне,а утре следва боята.Преди да сложа постелките ще пусня жици до 6-те говоритела /3 двойки/ предвидени за озвучаване...два в предните врати,два под предните седалки и два трилентови зад задните седалки.Снимки и схеми като ги монтирам,а сега само една от днес с готовия багажник.post-6525-138453243803_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jeko, честито за ремонта!

Като я гледам много ми напомня по цвят и състояние на една друга вече оранжева шкода.

Поздрави

 

П.П Edit-а на темата е от мен

 

PRR: Малко edit и от мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спам в истинския му вид не срещнах в темата до тук още повече,че самата тема не е строго техническа,а по-скоро развлекателно-поучителна...нека не се превръща в назидателно-наказателна,моля.

Колкото до Радка,днес се перат постелките и се доизмива купето.Ден-два или три докато съхнат,ще отскоча пак из Средна гора.Ако всичко върви по план,ще се пръска купето в края на седмицата,следват постелки,седалки и газ до ламарината...и снимки разбира се. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От последните 10 дни нищо ново за Радка.Последните 5 дни се измиваха вратите /без корите/,пода /отново/ и при двигатела.Купето вече е застлано и задните седалки са поставени.Изчисти се тавана,който беше пожълтял от времето,отначало с влажна кърпа,а след това с бяла паста за обувки /1.50лв кутийката от "Всичко за един лев"/.Утре с виброшлайфа ще сваля гланца и ще я подготвя за пръскане.Снимки ще кача в по-завършен вид. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Купето вече е застлано и задните седалки са поставени.Изчисти се тавана,който беше пожълтял от времето,отначало с влажна кърпа,а след това с бяла паста за обувки /1.50лв кутийката от "Всичко за един лев"/.Утре с виброшлайфа ще сваля гланца и ще я подготвя за пръскане...

Що бързаш да я кичиш, преди да си я боядисал? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам притеснения за пръскането.Въпреки,че уплътненията са свалени си има начин да се предпази и таблото и тапицерията от боята.Умишлено не съм прикачил само корите на вратите за да не си играя излишно с тяхното прикриване от боята.Вярно е и това,че бързам понеже от 16-ти съм на бачкане,но се старая да не притупвам нещата.Даже се упреквам напоследък,че се вманиачавам за някой дреболии.Днес например /освен с другата довършителна работа/ си играх с напасване и поставяне /залепване/ на изкуствена кожа /черна/ на някой места в купето.Бавна,пипкава работа,но няма друг начин.Забелязал съм,че накрая,когато се изпипват детайлите се губи най-много време.Хубавото е,че когато подкараш автомобила няма дразнещи пропуски.Другото сигурно нещо е,че не се ли напаснат сега нещата,а се оставят за по-нататък - така си и остават... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ами,"Радка" отдавна е готова.Не съм качил снимки поради последвалото взиране в детайлите,а от там и все нещо за доизкусуряване.Знаех си,че така ще стане,но явно пътят трябва да се извърви.За срещата в Ст.Загора ще гледам да съм с нея...преди това ще има снимки и ваши оценки. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.