Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia L&K vs vRS


TURBO p0wer

Recommended Posts

Здравеите колеги smile056 , поздравявам всички вас който сте избрали да карате тези прекрасни автомобили със симпатичната ръчичка отпред и (отзад) разбира се smile001 !

Много харесвам тези коли и мисля скоро да се здобивам с една Octavia 1 .

Но имам един малко нетипичен въпрос към хората по-запознати с моделите на Octavia L&K i vRS.

Въпросът е следния? Имат ли разлики в двигателите и в окачването и какви са те? Говорим за двигател 1.8 турбо 150кс. и 179кс. За интериор и външна визия няма какво да се говори, интересува ме това най-вече - двигател и ходова част и някой по съществени различия ако има.

Благодаря предварително на всички и от вас зависи към какво ще се насоча по-конкретно, пък живи и здрави ще почерпим smile027 :smt030

Поздрави на всички! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Говорим за двигател 1.8 турбо 150кс. и 179кс.

...

 

Доколкото знам, двигател 179кс на О1 не е монтиран. Дефакто май само 150кс и 160кс са монтирани на О1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, двигател 179кс на О1 не е монтиран. Дефакто май само 150кс и 160кс са монтирани на О1.

 

 

Бъркаш се нещо колега, двигател 160кс. аз не съм виждал. А на Octavia vRS си е точно 1.8 20v (132kw = 179hp)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш се нещо колега, двигател 160кс. аз не съм виждал. А на Octavia vRS си е точно 1.8 20v (132kw = 179hp)

 

Подкрепям. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ок1 двигателите са само 150коня на Лауренката и само 180 коня на РС-а!!!

1.8-разликата е в турбокомпресора -единия е к03,а другия е к03s и в дюзите.На 280 коня са 196.5 милилитра за минута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О1 РС трудно ще намериш да се продава (има 1 в мобилето), с което искам да кажа, че голям избор от рс-ки нямаш. Л&К ще намериш по-лесно,но вече с не толква запазен салон, но пък за сметка на това повечето които се продават са 1.8Т.

 

С две думи, избора ти е ограничен още от самото начало. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О1 РС трудно ще намериш да се продава (има 1 в мобилето), с което искам да кажа, че голям избор от рс-ки нямаш. Л&К ще намериш по-лесно,но вече с не толква запазен салон, но пък за сметка на това повечето които се продават са 1.8Т.

 

С две думи, избора ти е ограничен още от самото начало. :roll:

 

 

Прав си откадето и да го погледнеш! В България е доста ограничен избора, но аз се оглеждам и в Германия. smile021

Ти си се здобил с такава L&K и си я барнал даже за което те поздравявам! Много красиво и сполучливо се е получила. И аз имам същата идея като твоята и те предупреждавам за да не кажеш ,че те копирам smile001

Помагайте и се оглеждаите и вие ,че ...... мечта ми е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.