Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за ремонт на блъсната шкода фелиция !


petkok

Recommended Posts

Здравейте колеги!

колкото и да ми е неприятно да си го призная блъснах фелицията!

Резултата може да се види тук:

 

http://sites.google.com/site/felicia1999karb/

Дилемата ми е следната:

Варянт 1 Ремонт - теникиджията ми иска 600лв + трябва да си купя преден капак, калник, фар и мигач за които от една автоморга ми поискаха 300лв та общо 900лв

Варянт 2 купувам друга евтина кола а тази се опитвам да продам на части което ще се проточи във времето.

 

МОля дайте някакъ съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми според мен е по добре да вземеш друга кола в смисъл трябва да си преценич до каква степен си струва да дадеш 900лв за ремонт на фелиция? Ако държиш на марката ОК но иначе си губи смисъла! Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е поддържана добре и на малко км я прави - че такива са малко. Ако не - земай друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен смени майстора и търси части или втора ръка от някоя друга ,а не от моргите и последно остава вариант 2 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ли в магазина колко струват тези части ? За фар и мигач е към 80-90 лв. и то за този модел,от предишните не стават,за другите части незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в един оналайн магазин капака струва 350лв, решетката 150, другите неща по 70лв.

Гледам шкодата с мъка под капака в виждам че на алтернатора са му се счупили ушите за които се захваща, радиатора не е

пробит но са му омачкани ламаринките и незнам какво му е реалното състояние.

Това което най много ме тревожи е че десния рог(или поне така мисля че се казва е огънат надолу и виждам много ръжда и напукана ламарина).

Тенекиджиите могат ли така да го заварят/подсилят че да е здраво като преди ???(не красиво а здраво)

иначе би трябвало да е на около 150000км но ръждата си е избила на много места :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле брато ти направо си и избил зъбите на тая фела, ако бях на твое място не бих я правил по добре за 1000 лв, си вземи друга шкода и ще си имаш 2, ударената я разпродай на части и ще ти избие парите за другата + това ще си имаш много резервни части!!! :smt017 А ето ти и обява на която попаднах в мобилето: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле брато ти направо си и избил зъбите на тая фела, ако бях на твое място не бих я правил по добре за 1000 лв, си вземи друга шкода и ще си имаш 2, ударената я разпродай на части и ще ти избие парите за другата + това ще си имаш много резервни части!!! :smt017 А ето ти и обява на която попаднах в мобилето: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

Направо да прехвърли табелите и по читавите неща от неговата на тази .

Останалото на тотална разпродажба и така......

Това при положение че има мерак да кара фела . smile049

 

Аз лично за 900-1200 бих си взел друга марка автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...сега може би ще създам работа на модераторите, затова се им се извинявам предварително: Извинявайте, колеги! :roll:

Все си мисля, че един истинки шкодаджия не бива да реагира с "...Аз лично за 900-1200 бих си взел друга марка автомобил."; "...ако бях на твое място не бих я правил..." и "...до каква степен си струва да дадеш 900лв за ремонт на фелиция..". Аз също ударих моята - вярно по-леко и бях изкривил само маската, гредата под нея, малко единия калник и смених фар и мигач - но за мен това е колата ми и заслужава поне да замета нааканото от мен по нея. Фелата ми не е виновна, че аз съм бил кретен и не съм съобразил как да карам (или някой друг кретен се е ударил в мен), за да я заеб@ в първия възможен момент. [-X

Така че, колега, моят съвет е: поразпитай за капак, калник и фар с мигач (между другото, мигачите са ти като на версията преди фейслифта, само фарът ти е различен), изпъни си гредата отдолу, ухото на алтернатора се оправя и си карай колата. Със сигурност точно тази кола няма да те изостави насред път, както биха направили много друго марки "за 900-1200" :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владиславе , дърт , болен вехтушарино точно па ти ли намери да се обадиш ... на тебе човек две спукани гуми да ти даде ще им сглобиш купе , обаче знам , че за това лек няма smile049

Сега малко математика за колегата ... нов калник 55 лв. , капак втора ръка между 80 и 100 лв. , един фар и мигач ( нови ) 130 грубо и до тука ги докарахме до към 300 + боя и 2Х80 ( щот толко зимат на детаил ) няма да е повече от 300 и колата ще е нова ... аз поне бих потърсил мнение и от друг майстор , щот тия 600 лв. нещо не ми харесват като цена за нещо толкоз смешно ( поне по снимки ) инак разфасоването ще отнеме не повече от 2 дена ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле брато ти направо си и избил зъбите на тая фела, ако бях на твое място не бих я правил по добре за 1000 лв, си вземи друга шкода и ще си имаш 2, ударената я разпродай на части и ще ти избие парите за другата + това ще си имаш много резервни части!!! :smt017 А ето ти и обява на която попаднах в мобилето: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

 

 

Това е по-изгнило от стара консерва русенско варено. Дори на колегата ударената фелиция изглежда по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боя 2Х80 ( щот толко зимат на детаил )

 

Къде взимат по 80 на детайл?!? Последно като питах за детайл ми изтърсиха 250 за заден капак на 105цата, при това им го нося перфектен - само да го пръснат и опекат... ](*,) За София говорим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. :-k много ми е интересно като си купиш капака и калника тенекето какво толкова ще прави за 600лв!!А сега малко цени:калник -50; фар+мигач-80;маска м/у фаровете-65 гововрим за чистак нови.Капака си го вземи втора щото е скъпичък ... еее тва е математика ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега.Преди няколко месеца моята Фела беше в същото състояние,затова бих си позволил да ти дам точни цифри,от които ти не си далеч.

Без да се засягат колегите са ти дали инфо за цени,които са от едната до другата крайност.Според мен:

150 лв. на детайл за боядисване на металик е нормална цена,имаш 3х150=450лв.

100лв.за изправяне и монтаж на ламарини и др,е също добре.

250 лв. за части е реалната цена.

Всичко 800 лв.+-50лв.

Аз моята Фела я продадох за части,но тя беше от по-старите и беше тръгнала да ръждясва по веждите и тук там.

Ако твоята е с добър двигател и ходова част,ако няма ръжди си я направи.

 

p.s.А защо не потърсиш ламарини същия цвят,преди време съм виждал няколко Шкоди с този цвят,за части.Ще спестиш 500 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги за изказаните мнения !

Решението е взето. Днес оставих колата при майстора, като решихме тенекйите да са нови.

Остана ми засега единствено да потърся алтернатор на старо че на моя му се е

пропукал корпуса.

Някой може ли да ми каже ориентировъчно колко върви динамото на старо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.