Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бутон на гърловината на резервоара


alekz70

Recommended Posts

Да питам за всеки случай - Фабия 2 отдясно на гърловината на резервоара има нещо като бутон. Според бензинджията от Еко резервоара реално бил 55 литра, а не 45 и като се натисне тоя бутон с пистолета наистина успя да сипе над 50 литра. Същото било и на Сеатите.

Та въпроса е - има ли нещо вярно в това или ме покатериха на черешата преди малко?

И ако е вярно, каква изобщо е идеята на тия неизползвани 10 литра резервоар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е бутон за обезвъздушаване. Като се натисне отваря клапа и разрешава да се сипят още 5-7 литра (поне толкова са на Октавия). Идеята на този "резерв" е да има къде да се разширява горивото при затопляне. Освен това пълненето до "горе" не е ясно колко добре се отразява на бензиномера. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тези горещини не е желателно да се пълни "до дупка".

Освен ако след бензиностанцията не тръгнеш веднага на по-дълъг път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е.

Бутон за обезвъздушаване.

Фабията ми събира поне 8 литра отгоре.

Ползвам го непосредствено преди по-дълъг път.

Както е споменал колегата по горе не е добре на жегата да обезвъздушиш и да паркираш колата на слънце щото може да стане беля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...
Да така е.

Бутон за обезвъздушаване.

Фабията ми събира поне 8 литра отгоре.

Ползвам го непосредствено преди по-дълъг път.

Както е споменал колегата по горе не е добре на жегата да обезвъздушиш и да паркираш колата на слънце щото може да стане беля.

Въй, не се бях замислял по този въпрос, но мен ме светнаха за тоз бутон, точно посред лято и бензанджийката хич и не ме попита ще пътувам ли. Как мислите, дали пък тя знае че може да стан беля или я интересува само да набута още 10 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.