Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ел .стъкла


ivan68

Recommended Posts

от известно време ил стъклото на дясната вратеа ми задържа при вдигане ,дори има случаи когато не може да се вдигне ,и се налагада му помагам с ръка ,та питам може ли този механизъм да се замени с ръчен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може разбира се само пробиваш дупка във вратата ако нямаш такава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам същото питане.От години имам същия проблем.Отворих кората на вратата за да видя как привода на стъклото е разтеглен и трябва да се смени с нов.Оттогава като ми се наложи да сваля стъклото,после му помагам на ръка.Добре, че Фела е с клима,че лятото е гадно без стъкла.Така,че и аз се интересувам дали мога да сложа ръчка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо допълнително само сваляш механизма с ел мотора и монтираш ръчния механизъм и един съвет от мен търси ръчен механизъм с метален водач а не с пласмасовите тръби такива са монтирани на фели под 98г.и си решавате проблема успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам темата ... а някой не се ли е мъчил да го оправи този проблем??Явно проблема е за всички Фели с ел стъкла :-k Това с ръчния механизъм ми е ясно ама ... :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем но вече нямаааам и пак имам ел. стъкла smile159

Ти кво... дразниш ли ни smile096 сподели де,ще има smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile152 И моята е същата визуално като твоята като я купих стъклата и заяждаха като ги вдигах и помагах с ръка ако ти е ясен механизма и ако са здрави жилата можеш да ги смажеш с масло със спринцовка и игла моите бяха сухи.Главният проблем е един черен държач който има за цел да държи долното жило което вдига и спуска задния край на стъклото просто не е толкова здрав и направен за тази цел според мене намира се на 10см надолу от моторчето и придържа жилото за вратата прилича на тези дето са на кабелите и маркучите на двигателя. Направо го махни и на негово място сложи болт 6мм с дълга гайка аз сложих бронзова гайка дето са за злобките за мебели нанизваш и една шайба от външния край после от вътрешния за по голяма опора към вратата завиваш и болта пак с шайба може и федер и жилото си опира на гайката като външната шайба пречи на жилото до излезе от гайката и има опора при вдигане на стъклото друго няма направи го и си решаваш проблема успех. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ами ако са с пласмасови водачи и тези трабички са счупени кво правим тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе момък.. тая операция с болтчето и шайбите аз съм я измислил и съм я направил отдавана.. ама като капне малко дъжд и големи напъни падат до като го вдигна тва стъкло бе,ааааа аз оная ми ти работа вдигам по бързо бе :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата от Казанлък-много ми е далече smile049 иначе щях да дойда да ти оправят ел стъклата :lol: значи проблема е другаде развий гайките на водачите на стъклото и го бутни напред за да не опира в задния край като го вдигаш ;) повече от това немога да измисля :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.