Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питанки за Фелициа `95


anttonev

Recommended Posts

Та ще взимам една такава убусница, с 1,3 карбураторния мотор, като на Формана дето имам и сега.

Тя е с часовник, вместо оборотомер и искам да знам, може ли да си смени с табло с оборотомер и как стои въпроса с кабеляците?

Друго - между предните седалки стърчи само скоростният лост, а ми се струва че трябва да има и нещо, конзола ли как се нарича не знам, ама така грозно ми стои. Къде да търся такова?

 

Чарковете до каква степен са взаймозаменяеми с тези на Формана?

Имам съмнение че е сменяно предното стъкло, защото на него няма тази синьо-зелена ивица, дето е в горния край на стъклото... имат ли го това всички оригинални стъкла?

 

От къде мога да си набавя таблото с оборотомера, тази част между предните седалки, електронния термометър, дето би трябвало да стои отляво на таблото, между него и страничното огледало и други такива шукарийки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята фелиция й смених таблото с такова с оборотомер, само уредите за температура и гориво трябва да се вземат от старото табло, защото в моя случай те бяха малко по различни и даваха грешни отчитания. Друг колега е сложил пак по същия начин табло от 1.6 фелиция на неговата 1.3 карб. (колега се казва Nik84). Пласмтмасите между предните седалки аз ги купих от форума (пластмасовото барче и пластмасата, която е на ръчната спирачка). Предполагам, че ако отидиш в някоя морга и намериш фелиция бързо ще си решиш проблемите. :smt017

 

P.S. На снимката по-долу се вижда моя присаден обротомер. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това добре, ама как стои въпросът с кабелите? Като сложиш новото табло, и свържеш куплунзите, ще работи ли оборотомера? И за колко пари го взе таблото и пластмасите? Дай на Л.С. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въртеше се из форумното пространство някаква цена от 50 лв. за това табло.

 

Идеята с моргата не е лоша. Така можеш да си купиш не само барчето, ами и волан, плюшени седалки и..... Между другото Краси (Favorit) продава интериор от една такава GLXi (аз й купих 2 от бутоните). Пусни му едно лично и ще получиш конкретни цени.

 

И да я наснимаш да й се порадваме и ние.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли модела зумер, при пуснати светлини и отворени врати?

Има ли осветление в багажника?

Нормално ли е, аз съм 1.80 като си наглася седалката и като опитам да включа втора лоста да опира в седалката, някак като развързана кучка ходи на където си иска...

Забравих да кажа че е Combi. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли модела зумер, при пуснати светлини и отворени врати?...
Има (поне моята).
...Има ли осветление в багажника?...
Не на всички. По базовите модели (продавани по това време от ЕТ) нямат даже огледало на сенника.
...Нормално ли е, аз съм 1.80 като си наглася седалката и като опитам да включа втора лоста да опира в седалката, някак като развързана кучка ходи на където си иска...
Има няколко теми писани по този въпрос:

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... 77#p203177 - това, което е направено на моята, и на Владо и на други колеги. След тази операция проблема изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.