Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спирачка и скърцане от предницата... O2 FL


shaft

Recommended Posts

Здравейте,

 

Буквално точно преди час, откъм водача в предното колело, се чуваше адски силно скърцане, стържене, точно като софийски трамвай по релсите, такъв беше звукът. Скърцаше като в кухо желязо при тръгване и до 40км/ч намаляваше. След като спрях рязко от 60км/ч, колата заби нос, без да пуска ABS, но спирачката ми стана много твърда, като на ГАЗ 53 след като се напомпа няколко пъти...

 

Реших, че нещо се строши. Изгасих мотора и пак го запалих, спирачката беше супер вече. След това слезнах и поогледах всички колела - нямаше нищо, което да влача, камъчета видимо и не знам и аз какво още съм търсил, няма кривини не знам какво да гледам.

 

Тръгнах пак. На входа на София при кв. Княжево, отстрани точно до трамваите има лента асфалт беше тихо и чух пределно ясно от къде идва шума. То е толкова силно, че реших, че минава трамвай и се огледах, дали да спирам, че да мине и пак да гледам. Тръгнах и към 60км/ч, вече се чуваше на равни интервали (дзрън, дзрън, дзрън...) при 80км/ч нямаше нищо. Пробвах рязък завой - при десен рязък завой просто прескърца много силно и спря. След това нямам никакъв проблем с това скърцане. При ляв завой няма нищо. Пробвах с много рязки последователни завои, няма никакво такова нещо вече.

 

Възможно ли е това да е било камъче, заседнало някъде, та така ме бодърка?

Питането ми за спирачката, нормално ли се е държала спирачката, когато спрях рязко и я натисках да е страшно твърда, трябваше й около 10сек да омекне пак (пробвах я пак на рязко спиране от 60км/ч, без да скърцат гуми - колата спира и спирачката е твърда, дори след като се махна скърцането)?

 

Още съм изплашен/объркан и говоря някакви несвързани неща, моля за извинение!

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави

 

 

ПП: Нямам абсолютно никакви проблеми от сорта на: да ми носи предницата при спиране, да завива самичка или някакви кривини, не съм минавал през дупка с лявото, но вчера уцелих една в тъмното с дясното, лошо се чу, но звука беше от лявото колело...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро имах същия случай,явно нещо беше попаднало между накладките и диска,но изведнъж се оправи,така че не му обръщай внимание! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро имах същия случай,явно нещо беше попаднало между накладките и диска,но изведнъж се оправи,така че не му обръщай внимание! smile049

 

Ох, дано! Мислех да сваля гумата да видя има ли нещо видимо, ама изникна друга работа... Утре, ако пак се покаже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влезло е камъче. Ако не излезе само ще се наложи да се поразглоби малко...Няма да се плашиш.

 

За момента се ослушвам като "чивтосващ се глиган в тръстика", но никакъв проблем не чувам/виждам/усещам... Нито тропа, нито скърца, нито носи и т.н.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile035 Не продължавай да пробваш в движение.Свали си предните колелета и провери за да си сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=46&t=16848

 

И отзад се завират камъчета. Ефектът е същият.

 

Значи, да обединим темите... Съжалявам, че не съм го видял, но търсих предимно "скърцане, стържене..." и т.н. само за отпред и не съм ти я видял... Ясноо :) Уникално силно си е, знаеш какво е. Но това с ауспуха ми хареса... Развесели ме. При мен помислих, че съм огънал някоя щанга нещо, което може да опре някъде и трипаше и скърцаше и чукаше и какво ли не... А спирачката каква твърда стана :D и реших, че и борд-а почина... И така... Значи всичко се случва... Ей, едно камъче спъва колата, пак си е истина мъдростта!!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.