Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво точно представлява екстрата "Защита за лоши пътища"?


tuning_racing

Recommended Posts

Здравейте,

 

може ли някой да даде детайли за това какво представлява тази екстра "Защита за лоши пътища"?

И някой който си я е закупил - дали има ефект от това нещо по нашите уникални пътища?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм я купувал нова моята и незнам какво точно се води че включва пакета. Но има щит (стоманен, доблиран с гофрирана ламарина отвътре) на двигателя, по думите на bega4kata около 20 кг че може и повече ( той го е свалял моя ), мн по висока е, може би с някакви тампони се вдига ( все искат да ме свалят от космоса колегите тука у Варната), по твърдо окачване. Моята е и с чугунени носачи ( незнам дали има връзка с пакета ). Аз съм доволен рядко опирам на някой висок бордюр, а и да опра не се тревожа. Дори имам едно любимо място на което паркрам по начин по който никой друг на може в мАалата. За някои хора е доста по шумна и тропаща. И за мен е и по малко стабилна в завой, но аз я карам и със стандартни 196 65 15 гуми и от там не е мн стабилна. Но и не влизам с над 160 в завой де smile001 . За мен за нашите условия и както в момента нямам гараж си е мн добре с този пакет. Незнам дали част от светлините и миенето не влизат към този пакет също.

Поздрави дано съм писал нещо полезно! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-високо окачване (2.5см на О1, на О2 май е пак толкова) и железен щит под двигателя. За О2 не мога да споделя, но на О1 повдигането си е почти задължително за всекидневна кола. А ако имах железен щит може би нямаше да спукам картера... Ама знае ли човек smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта О1 имаше железен щит, но пак спуках картер.

Минах прекалено бързо през един легнал полицай, а от другата страна имаше камъни чу се ужасявящ звук (всеедно колата падна от няколко метра) точно по средата на щита имаше огромна дупка и течеше масло, но това беше единствената щета. Тогава се убедих в здравината на Шкодите. Ако намеря пукнатия картер ще го снимам да ви покажа дупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта О1 имаше железен щит, но пак спуках картер.

Минах прекалено бързо през един легнал полицай, а от другата страна имаше камъни чу се ужасявящ звук (всеедно колата падна от няколко метра) точно по средата на щита имаше огромна дупка и течеше масло, но това беше единствената щета. Тогава се убедих в здравината на Шкодите. Ако намеря пукнатия картер ще го снимам да ви покажа дупката.

 

Е човеко, или ти си много талантлив или пътищата ни са ужасни или и двете. :) Щом си успял и със железен щит да пробиеш картера....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То най-вероятно щитът е пробил картера

 

Наскоро видях един леко ударен MB G-class с ролбари - ролбарите бяха смляли цялата предница, а ударът е бил съвсем слаб. Та тия "защити" са нож с 2 остриета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и моята Октавия има метален щит под двигателя предполагам, че и аз го имам този пакет. Скоро ще стягам окачването и се зачудих дали ми трябват някакви специални тампони и биалети или стандартните за модела са ок?

 

P.S. момчетата доста се потрудиха докато го махнат на смяна на маслото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при 1-цата окачването и с и без пакет принципно е еднакво. Отпред има в повече втулки за макферсона. Принципно и пружините и амортесьорите вероятно са различни, но то там е такава каша, че няма два с два еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, сигурен ли си, че са други пружините?

 

Аз си мислех, че при мен повдигането е с втулки.

 

Ако са пружини наистина - те дали са по-твърди от стандартните?

 

Иначе за колегата, който пусна темата ще потърся едни снимки, които много добре показват разликата във височината със/без повдигане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.