Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Блъсна ме АТВ без ГО


Гущера

Recommended Posts

Здравеите, в неделя едно АТВ без регистрация и ГО се врязал в Шкодичката ми както си е паркирана пред блока ми. Аз имам ГО, дошли са от КАТ и са съставили протокол. Баща ми, взел телефона на талибаните които са карали АТВто, те обаче отказват да ми възстановят щетите. Един съсед ми каза да отида при застрахователя към който ми е гражданската отговорност, и че трябвало да ми изплатят нещо. На мен нещо не ми се вярвя, обаче да стане. Чух нещо за някакъв гаранционен фонд, но не съм наясно. Моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да ми даде някакъв съвет. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неприятна случка,простаци колкото искаш - ами като са направили беля да си понесат последствията.Жалко че не сте се разбрали като бели хора,тия идиоти незнам кога ще ги задължат да имат регистрация и гражданска отговорност.Просто КАТ са едни такива ''капацитети'' - за мотопед с работен обем 50куб.см искат книжка и регистрация,а за тия АТВ-та които са с бая по-висока кубатура - нищо?И като земат да ги карат такива самоповярвали си камикадзета по улиците с бясна скорост става опасно :evil: Отделно направят ли беля нито са регистрирани,нито имат застраховка :evil: После върви се оправяй както можеш smile096 smile096 smile096 Според мен едва ли твоите застрахователи ще ти изплатят нещо след като нямаш каско...дано поне пораженията да не са големи.А за търсене на обезщетение по съдебен ред няма смисъл да се занимаваш,загуба на време и може би повече пари,отколкото ще струва ремонта на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята ГО е за покриване на щети, които (да не чуе дявола) си причинил на друг. В случая не ти върши работа. Както е писал колегата по-горе, ако имаш каско, тогава може да очакваш обезщетение, а застрахователя има грижата да си събере парите от виновните.

Другият вариант вероятно е граждански иск, но по тая тема не съм компетентен за да дам съвет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нали имаш протокола от КАТ, искай съдействие от твоя застраховател по ГО. По принцип такива неща май се оправят от гаранционния фонд(за който плащаме по 10лв с всяка гражданска). Може да дадат някой лев, но май е ходене по мъките и след много месеци. Дано съм бил от полза.

И шкодичката да е без много поражения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Няма такава бира да замесваш твоят застраховател - той се грижи да оправя след теб ако направиш ти беля.

Според мен начина е на база на протокола от КАТ да предявиш граждански иск към човечето направило глупостта да кара без ГО.

 

И като цяло внимавайте къде си правите ГО, защото 2-та участници в ПТП имат правни взаимоотношения, които ако всичко е ОК не влизат в съда. Но ако застрахователя на виновника откаже да плаща, потърпевшия има пълното право да си вземе парите директно от човека виновен за ПТП-то. Пък после виновника може да си търси парите от застрахователя отказал да плати (например фалирало дружество).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.