Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ново приятелство - аз и Škoda Felicia


anttonev

Recommended Posts

Взехме я накрая, още не е прехвърлена, ама вече е в двора. :D

Първи впечетления - мноооооооого по-безшумна е вътре от Forman-а, нищо не скърца, салона е много запазен като изключим разни следи от фасове по седалките.

 

Сега проблемните места:

-заден десен стоп пукнат, направо счупен и вътре имаше водорасли направо :lol:

-задна лява врата нещо много трудно се отваря, нещо от механизма е, до преди малко го бъзиках да видя от какво е

-бибитката не работи, а бушоните всички здрави??? идеи някакви?

-не светят разни кружки по таблото, вероятно изгорели

-скоростния лост е с огромен свободен ход навсякъде smile048 и в една тема видях как се оправя, та ще гледам да го модна

-катастрофално смотано светят фаровете, на Forman-а направо ще те ослепят, а тия нещо много слабо греят... :?

Да добавя се сетих и невероятно изгнилият заден капак около уплътнението на стъклото и има някаква аларма, дето май работи само на високосна година. Въртиме днес, че беше без бензин и да подкачи уж, ама нема никой, решавам аз да натисна бутончето и воала запали от четвърт оборот. После натискам, ама нито бипва, нито нищо... Отворих дистанционното и на интегрелката пише - PT2262 - някакви идей каква е алармата? С две копченца е І и ІІ.

 

Има и още, ама да не ставаме придирчиви. smile049

Снимки утре че вече стана много тъмно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,и моята бибитка не работеше,а всичко останало беше наред.Свалих я и завъртях болтчето за регулиране наляво и надясно няколко пъти и тя проработи Явно пъпките вътре са имали нагар.По въпроса за скоростния лост.Имаше страшно голям луфт.Оказа се че на мястото на щифта,който е на оста е сложен болт и отвора е много разбит.Не мога да кажа дали болта е разбил отвора или така е било преди да го сложат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка. Повечето от нещата които описваш са типични за модела и не са фатални ще ги оправиш, задния капак обича да гние най-много при белите фелиций.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега !

, задния капак обича да гние най-много при белите фелиций.

 

Май наистина е така .Ето една от личния архив . smile048

post-2640-138453244452_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това обезмаслителя е голяма работа, където и да пръсна, падат гадости. :D

Прегледах кружките на таблото, тези вертикалните между часовника и скоростомера, всички са изправни и не са почерняли отвътре и все пак като включа къси да речем или само гарабити и не се вижда светят или не, трябва добре да се вгледаш да видиш. :( При вас така ли е?

post-2553-138453244457_thumb.jpg

post-2553-138453244464_thumb.jpg

post-2553-13845324447_thumb.jpg

post-2553-138453244473_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я къФ фолксваген. Не съм виждАл такъФ ГоУф smile004

anttonev честита ти придобивка, със здраве да си я караш и много да я слушаш. На твоя първи пост:

- бибитката е изгоряла (кат мойта). Сменяш с нещо друго (аз лично с китайски тромби на въздух) и нямаш проблеми.

- лоста за скорости - стана перфектно тоя мод. и до ден днешен не е мръднал

- задната врата - viewtopic.php?f=14&t=18267 - ако те интересува. За цената ще се разберем.

- фаровете - аз по тая причина си сложих китайски ксенони (и ме мрази 1/3 от форума). Митко (Krankenstein) беше писал в една тема "карам вечер и около мен колите ми осветяват пътя а пред мен сянка"

- аларма - изобщо не се разправяй с ремонти. Сменяй я направо. Една аларма на Илиянци струва 30 - 40 лв. с 2 дистанционни, централно и управление на комфорт модул.

 

Имаш и ЛС.

Поздрави и безаварийно каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете найстина ли са толкова зле? smile012

В сравнение с Forman по-слабо ли светят или на мен така ми се струва?

Самия фар ли е кофти изчислен или има нещо друго? smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile049 но е факт, че не светят както трябва. Казвам го след като зачистих клеми и смених крушки, да не би случайно да е от лош контакт или и аз не знам какво. Така и си останаха слабичко да светят. Пробвал съм и 100 W крушки. Същата работа, само дето алтернатора (55 А) се тормози още повече. За това минах на варианта забранен в повечето държави - китайски ксенон на фарове предвидени за нормални крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На събора си спомням, че Жоро с АВТто говореше на тази тема с Коко (Redline_) как се измиват отвътре фаровете с доместос. Ама ще го питам и ще ти кажа.

Иначе колеги да споделят дали е опасно свалянето на стъклата и измиване/избърсване на рефлекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме свърта на едно място.

Там, където се пъха контактният ключ, клеморед ли се нарича не знам, при мен е леко изместено към таблото нагоре. Има ли пръстен, който да го фиксира, както е на други коли(да се чете Forman smile092 )?

 

А за бибитката, пак ли се сваля маската, фаровете и бронята, за да се стигне до нея?

Иии сетих се още нещо, мрежичките на задните колони, или поне на мястото за колони, до малките прозорчета в багажника, как се махат? Напъвах, сецах и спуках едната лайсна на мрежичката... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

anttonev много ще разтегнем темата. Давай нещо да мислим за по бира в Люлин и да ти споделям опит. Може и още някой колега да привикаме и да стане мини Люлинска среща.

Виж си личното съобщение.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.