Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 2 - протриване на боята по калниците


mile

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Имам проблем с протриването на боята при задните калници там, където уплътнението на вратите трие в тях при отваряне и затваряне. Има ли го при вас този проблем. Боята се износва и ламарината отдолу остава открита. Появява се корозия по отрития метал. Сега съм обработил металът с противокорозионна течност и съм грундирал при "обелените" участъци.

Дайте някакава идея как да ликвидирам проблема.

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма такъв проблем, но рядко ползвам задните врати - може би 2-3 пъти в седмицата :oops:

Да не би да е oт лоша регулировка на бравите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си, че може да се е получило от прахта, която се събира при уплътнението и това да е причината да се ужулила боята. Все пак живеем в най-чистата държава на света...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е под 3 г можеш да се жалваш в ЕТ , тъй като боята има 3 г гаранция. Ако ли пък не - частично пребоядисване на праговете с последващо залепване на прозрачно фолио в местата на допир- както е на задните вежди.

Възможно е вратите да не се затварят плътно и да нужен реглаж , с който да се "приберат" по-навътре.

 

Пусни някоя снимка да видим къде точно се е претрила боята ! Руснаците също много реват от това претриване откъм задните врати .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен е същото. Докато колата беше в гаранция, ходих в сервиза. Обясниха ми, че уплътненията на вратите са много твърди. Предложиха ми да пребоядисат праговете, но аз отказах, защото съм сигурен, че след няколко месеца боята отново ще се протрие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен беше същото. колата беше минала гаранция. Снимаха пращаха до чехия, чаках сигурно 2 месеца решение и накрая пребоядисаха праговете и смениха всички уплатнения и сега няма проблем.

 

 

Със здраве Габи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво излиза да си сменим уплатненията така ли понеже и аз съм на същия хал с притриването на боята

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та да не отварям нова тема. По мое наблюдение боята на нашите шкоди е много калпава. Покритието се драска и протрива от всичко. Не смятах, че трябва да се се обръща толкова внимание и пазене. :evil:

Аз мисля, че с пребоядисване би се решил проблема с нанасяне на по-дебел слой.

 

Мойта е черна перла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колеги моята е черна и кво да ви кажа трябва да ви го покажа при следващия събор ако имам време и възможност ще дойда! Иначе същия проблем с надраскани прагове на двете предни врати и на задните май има, но вече не ми прави впечатление и 100% лаковото и бояджийско покритие на нашите Шкоди е калпаво НО два пъти ме валя градушка единият път на Кичево преди 2 години даваха я и по телевизията продължих движение, за да избягам със свито сърце и като слязох да проверя НЯМАШЕ НИКАКВИ ЩЕТИ! Втората градушка ме валя тази година по Гьоргьовден в Елена и ТАМ НЯМАХ ЩЕТИ! И единственото вдлъбнато петно по колата е на тавана съвсем леко за което си взех 160 лева от ДЗИ беше от един малък клон в Албена след една буря беше улучил от всички коли точно моя таван да падне добре, че беше малък!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.