Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем....


medain

Recommended Posts

днес ми светна на таблото жълтия символ на двигател и на макси дота ми изписа:

emise do dinly.

Това какво трябва да означава, че ми предстои дълъг път....

Колата е с двигател 1.4ТДИ от 2008г (фабия 1).

Благодаря предварително на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо за "емисиите" подозирам, т.е. изпускателната система :-k. Отиди на диагностика и ще си изпее(и ги накарай покрай диагностиката, да ти сменят езика на макси дота с някакъв по-разбираем smile049 ). Аз не бих пътувал на дълъг път така, най-малкото, защото двигателя е в авариен режим и не работи пълноценно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се плаши ако са емисиите и дори да си в т. нар авариен режим това няма да ти попречи да се прибереш и тогава да я поправиш върви ли ти колата не прекъсва и не губи мощност не и се коси толкова много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес колата беше на диагностика в еуратек. След диагностиката се оказало, че проблема е свързан с входящия въздух, но дебитомера се държал адеквато- плюс ,че грешката е била спорадична- заради това ми препоръчаха да си карам колата и ако пак се появи този проблем ще започне да мирише на дебитомер(300лв). Слава богу, сега не се наложи да ги плащам.

Чудя се при положение ,че не карам със спортен филтър, дали 60к км не са малко за да се здуха дебитомера (не че се здухал....)

Благодаря на отзовалите се колеги!

ПС. Днес в еуратек бях доволен от отношението на инж.Мирослав Филипов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Нека си продължа по темата....

Въпросната индикация си светва-угасва и пак....Но започвам да ставам по-чувствителен! Започнах да усещам кога ще светне- става след епизоди, когато при натискане на десния педал мощността не се увеличава плавно или "насича", след като светне не усещам отклонения, но онова си свети- и в един момент(след ден -два) угасва. В последните 2-3 седмици не е светвало- до вчера , когато имах час в сервиз за смяна на небезисвестните тампони на фабиите. Разбира се помолих да обърнат внимание и на този проблем. Отговор- Всички системи работят нормално, няма записани грешки в компютъра!? А то си свети....

Това възможно ли е? Това ли са симптомите при проблем с дебитомера? Защо в ЕТ ми казаха цена от 300лв., а аз виждам обяви за тази част- 120лв!? Мисля ,че мога да го сменя, докато изпуша 1 цигара- и то без да бързам.

Не че се усеща ,като кой-знае какъв проблем, но е много дразнещо да свети, а и не трябва!

ПС. Става въпрос за тази индикация:http://www.skodaclub-bg.org/forum/download/file.php?id=25138 (Предварително се извинявам на колегата kniagolo, че му използвам снимката- надявам се да няма нищо против...). Жълтата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж стойностите на дебитомера в живи данни

или направи лог на 8-ми канал и го постни и ще ти кажем дали ти е за смяна дебитомера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж стойностите на дебитомера в живи данни

или направи лог на 8-ми канал и го постни и ще ти кажем дали ти е за смяна дебитомера

smile009 Колега bega4kata, моята работа е да "поправям" хората , нещата при колите са ми доста по-неясни. Извинявай, обаче нищо не разбрах от това ,което написа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.