Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

спирачен въпрос


stoyko

Recommended Posts

Здравейте,имам въпрос относно една 120l. Колата е 83 г. със серво. Липсваха и предните сп.апарати и сп. помпа. Купих помпа търся апарати, НО има един болт който е завит в сервото и влиза в помпата и той липсва. Болт ще намеря, но колко да е завит? Ако някой знае или може да измери колко стърчи болтчето да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро правих профилактика на сервоапарата и го разглобявах на части.Това болтче бута буталото на спирачния цилиндър.Единствения начин е чрез проби да разбреш колко да е навито/отвито - в нормално положение трябва да има мисля 0.5-1мм луфт между болтчето и буталото.Само че трудно може да го нагласиш,защото луфта не се вижда при монтирана помпа ....Важно е да не е много отвито болтчето - буталото на помпата няма да се връща докрай,или да не е много завито - увеличава се мъртвия ход на педала,т.е. хода,при който не се забелязва спирачно действие :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Реших да използвам темата за да попитам колко струва една спирачна помпа и откъде мога да си набавя? Педала на спирачките потъва, а и доста бавно спира. Това ме притеснява, сменил съм челюстите на барабанните спирачки, че бяха много изтъркани, малко се оправи спирането, но не толкова чувствително. Сменял съм няколко пъти гумичките на спирачките, оправяше се, но се късат, та ми казаха, че това късане е от помпата и трябва да се смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.