Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Баланс на полуос


persy5

Recommended Posts

На моята Фелиция дизелче 97-ма, на дясната полуос имам някакъв баланс на който гумичката се разшири и започна да мърда насам натам. Купих си нова гумичка за този баланс, има вдлъбнатина на полуоста където се поставя. Та въпроса ми е при слагането прави ли се нещо друго или просто се затягат черупките и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е бензинка 1.3MPi и тоя баланс се разби и започна да грома, направо го махнах преди има нема 60-70000 хиляди и нямам никакви проблеми!!! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да кажа за непросветените тук че това въпросното не е баланс или там както го наричате а е гумен тампон който пази картера ако случайно нещо стане с полуоската!!!!!!!!!!!!! smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да кажа за непросветените тук че това въпросното не е баланс или там както го наричате а е гумен тампон който пази картера ако случайно нещо стане с полуоската!!!!!!!!!!!!! smile035

 

Изобщо не е гумен, а е мнооого железен :lol:

Служи за противотежест, заради разликата в дължината на двете полуоски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да кажа за непросветените тук че това въпросното не е баланс или там както го наричате а е гумен тампон който пази картера ако случайно нещо стане с полуоската!!!!!!!!!!!!! smile035

 

Изобщо не е гумен, а е мнооого железен :lol:

Слижи за противотежест, заради разликата в дължината на двете полуоски.

като го махнеш защо не се получава дисбаланс,а????? smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пази картера разбира се затова тампона е на такова място където полуоската е най близко до картера ако беше баланс щеше да е закрепен много по здраво и нямаше да е на това място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пази картера разбира се затова тампона е на такова място където полуоската е най близко до картера ако беше баланс щеше да е закрепен много по здраво и нямаше да е на това място.

Няма такова нещо! Виж това, никъде не пише, че предпазва картера...post-2862-1384532517_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам за въпросния тампон:възможно ли е ако го няма да се получава вибрации във волана в диапазона 100-110км/ч?Фелиция 1.3МПИ е колата,благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам за въпросния тампон:възможно ли е ако го няма да се получава вибрации във волана в диапазона 100-110км/ч?Фелиция 1.3МПИ е колата,благодаря предварително!

не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази част се нарича "демпфер" и гаси резонансни колебания на полуоската.

 

Ти не разбираш нищо... това е тампон, който пази картера smile168 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази част се нарича "демпфер" и гаси резонансни колебания на полуоската.

 

Ти не разбираш нищо... това е тампон, който пази картера smile168 smile027

 

Отвори прикачения файл по-горе в темата и виж какво пише,тогава пиши,книгата е написана от инженер,разбиращ тези неща,а дали аз разбирам ще ти пиша само това -1969 г учих устройство на локомотиви,където за първи път научих за "демпфери",които са монтирани на различни места по дизеловите локомотиви .

Като че ли и ти има да учиш доста неща .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ти не разбираш нищо... това е тампон, който пази картера smile168 smile027

 

Отвори прикачения файл по-горе в темата и виж какво пише,тогава пиши,книгата е написана от инженер,разбиращ тези неща,а дали аз разбирам ще ти пиша само това -1969 г учих устройство на локомотиви,където за първи път научих за "демпфери",които са монтирани на различни места по дизеловите локомотиви .

Като че ли и ти има да учиш доста неща .

 

Нали аз ги качих тоя фаил, бе колега. Казах го иронично... smile027 Имам обща представа какво е демпфер и има ли той почва у нас, ама други колеги нямат...Никога не е късно да научиш нещо ново, smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали аз ги качих тоя фаил, бе колега. Казах го иронично... smile027 Имам обща представа какво е демпфер и има ли той почва у нас, ама други колеги нямат...Никога не е късно да научиш нещо ново, smile159

 

Ами не съм ти разбрал иронията,но хайде да smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Днес реших да го сменя и моят демпфер, щото се въртеше накъдето му скимне. купих двете гумени половини за 8 лв. и на канала по тъмно го разглобих. Шестограма го наврях със зор и едно тръбно ключе ползвах за повишаване на силата за да го отвия. преди това му пръснах едно спрейче смазка WD. Отви се с леко напъване, намазах новите гумички с монтажно лепило да не паднат от полуоската и завинтих шестостените към черупките. Всичко това става в сумрака, но в устата ми беше телефона с вграденото фенерче. Дотук с комичната история, сега сериозно. След дозатягането, пробвах как потегля колата и \:D/ коренна разлика. Преди при потегляне вибрираше цялата кола досущ като самарата ми - предната ми таратайка, а сега колата съвсем леко намигва, тръгва много по плавно - точно така когато я купих. Та мисълта ми е, че колкото и несериозно да ни изглежда наличието на този демпфер, явно инженерите проектанти са били наясно със стартовите вибрации на двигателя. Не знам бензинките дали го имат този демпфер, Вие кажете. Аз като инженер мога да кажа, че това, което съм чел и учил в Университета няма нищо общо явно със западните школи. Просто осъзнавам каква скръб съм. И тая линия си отговарям и на въпроса, защо децата ни са неграмотни, защо в България няма автопром и защо пожарникар ни управлява и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат го, поне на моята 1.3 карбуратор го има... при едно свяляне на дясна полуоска /не помня вече защо, май скъсан маншон/ майстора предложи да го изхвърли като ненужен, но аз се възпротивих с мотива, че явно са имали причина да го сложат. Въпреки всичко в колата се усещат вибрации при потегляне, но вероятно са от омекнали пружини на феродовия диск в съединителя, понеже няколко пъти го озорих яко с теглене на буксир на закъсали приятелчета и едва ли има нещо общо с въпросния демпфер на полувала :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.