Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

red line


Sever_bg

Recommended Posts

zdraveyte!Az sum nov v tozi sayt.Na 23 sum i imam skodi4ka 120l 4ervena.Ba6ta mi go kupi prez 1994'a godina.nai golemiq mi problem virhu neq e Centrovkata.napraven mu e osnoven remont na dvigatelq minalata godina.Kolata e pu6ka,no vse mu se razvalq centrovkata i predirpva.Nqma li nqkakiv na4in da im smiknem prednicata na dolu???

Skoda_estelle:

viewtopic.php?f=36&t=3752

"1.8. Задължително е писането на български език и използването на кирилица във форума, с изключение на раздела за чуждестранни гости. Използването на латиница не се позволява, дори при аргумент, че в даден клуб или на работното място няма кирилизатор."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз не знам защо, но залагам, че колелата на веригата не са ти в 1 развнина след ремонта и се е разхлопала и ти бяга запалването. Другите ми размисли са, че мене колата от лоша центровка не ми придърпва а ми ускорява бавно и ми чукат клапани - от там според мен имаш някъде луфт по запалителната система който те бъзика. Толкова мога да предположа през компютъра :lol: Направи си центровката със стробоскоп и виж колко ти бяга запалването, ако е повече от 5градуса значи не е добре, ако пък въобще не бяга е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За центровката Сашко ти каза, за смъкването има 3 варианта, зависи дали си готов да се разделиш с определена сума пари и дали ти се лежи под колата.

Вариант 1- поръчваш си оригинални спортни пружини за този модел от Чехия, цената е над 50 лв. за бройка с включена доставка.

Вариант 2- сваляш твоите и ги режеш с 2 навивки.

Вариант 3- ако не ти се ляга под колата, товариш багажника докъто не клекне предницата достатъчно и си караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Вариант 1- поръчваш си оригинални спортни пружини за този модел от Чехия, цената е над 50 лв. за бройка с включена доставка.

Вариант 2- сваляш твоите и ги режеш с 2 навивки.

Вариант 3- ако не ти се ляга под колата, товариш багажника докъто не клекне предницата достатъчно и си караш.

При вариант 3, ще ти стане "по- тежък" волана.

Вариант 4- намираш предни пружини от Естел 1/гръглите фарове/ от моргата.

Проблема с придърпването не е от центровката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В по-старите теми беше споменато нещо за пружини от предно окачване на Форд фиеста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с придърпването не е от центровката!

 

Aвтоматично приех, че щом

.Kolata e pu6ka,no vse mu se razvalq centrovkata i predirpva.
следователно след регулиране на запалването вече не придърпва, то попринцип няма как да се разтрой самичко, но приемаме, че нещо се намества там примерно. Попринцип това е проблем на карбуратор или на загуба на ток. Ако има някакъв зверски луфт е възможно да си прави каквото си иска, затова предложих и да се провери на стробоскоп. Също може да има проблем ако на запалването е монтирано псевдо електронно запалване (да, знам много е хубаво, много е добро, но тате го остави на път!)

Другото което е дори и в книгата на Шкода синята за Естел1 си признават че при 6000 оборота на мотора (maxrpm 8) ), повърхността на контактуване на ч/н е 50%, но пак си мисля че при това положение ще ускорява бавно, а няма да придърпва. При мен когато придърпва то е от карб и не се оправя с центровка.

Януари 2006 година когато си взех 1вата Шкода за каране в София, се оказа че делкото не е било стегнато и се е въртяло по светофарите, но ефекта беше гаснене на малки обороти, не придърпване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......

Саше, нямам нищо против твоето мнение!

Колегата си мисли, че му се разваля центровката. Чети м/у редовете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, нямам нищо против твоето мнение!

Колегата си мисли, че му се разваля центровката. Чети м/у редовете!

Прав си smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.