Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Каре или лагер ... това е въпросът


hdd

Recommended Posts

Колата е фелиция пикап 1.9(не че има значение,ама аз да кажа да не почнете .. каква е колата,ама що е такава и т.н.) ;) Та въпросът ми е :от какво се получава един шум(виене,бучене) на определена скорост-от 95-105км/ч и от 125-130.А на 4-ск. като държа ск. лост около 55-60км/ч се усещат нааправо вибрации на интервали.И двете външни карета тракат на по остър завой,но едва ли е от тях.Аз залагам на вътр. каре,а колегата на лагер на главината ... а според вас :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

crystal-ball.gif

На коя предавка вие, само на 5-та ли, а пробва ли как е на 4-та при същата скорост? Щото на пежото имам подобно виене само на 3-та и на 5-та - хич не разбирам от ск. кутии, но спецовете ми казаха, че май е от някакъв аксиален лагер, който играе само при включващите се напред предавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е фелиция пикап 1.9(не че има значение,ама аз да кажа да не почнете .. каква е колата,ама що е такава и т.н.) ;) Та въпросът ми е :от какво се получава един шум(виене,бучене) на определена скорост-от 95-105км/ч и от 125-130.А на 4-ск. като държа ск. лост около 55-60км/ч се усещат нааправо вибрации на интервали.И двете външни карета тракат на по остър завой,но едва ли е от тях.Аз залагам на вътр. каре,а колегата на лагер на главината ... а според вас :?:

 

Ще ми дадеш да направя едно кръгче като минаваш насам и ще ти кажа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брейййй по тая тема само зеленички се изказват smile021

 

Ами от разстояние без да се вижда ,чува или проба ,ти какво искаш повече от тези отговори на колегите ,които не са вчерашни с тези коли?

 

Ако си спец ,кажи защо на моята фелициа , като я запаля се чува клокочене в охл. система ?

 

Та така колега ,бъди по - премерен в писаното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е много износено и разсъхнало се външното каре ,от него може да се чува шум при движение на право,както и вибрации,това се отнася и за вътрешното.А виенето от лагер.

трябва да се чуе на място.Тракането на вътрешното и вибрациите не са СЬЩИТЕ както при външното....но как да ги диференцираме тук не зная :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е фелиция пикап 1.9(не че има значение,ама аз да кажа да не почнете .. каква е колата,ама що е такава и т.н.) ;) Та въпросът ми е :от какво се получава един шум(виене,бучене) на определена скорост-от 95-105км/ч и от 125-130.А на 4-ск. като държа ск. лост около 55-60км/ч се усещат нааправо вибрации на интервали.И двете външни карета тракат на по остър завой,но едва ли е от тях.Аз залагам на вътр. каре,а колегата на лагер на главината ... а според вас :?:

Лагер,но на главина ли или на ск. кут smile049 що се отнася до вибрациите "ДИЗЕЛ" :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на ск.к-я ще се влияе много от натоварването с двигатела

на главината ще се влияе звука при завиване ляво дясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде , сега и аз да се включа . Другата седмица ще се сменят карета( външни) и лагера на предните главини,и ако шумоленето и виенето изчезнат , добре . Но ако не утихне колата ,тогава е лошо .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тогава ми пратете кутиятя да я оправим

Що , пък само кутията , не може ли целия PICK-Up , :D . Ще , го имам в предвид , ако се наложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

След посещение при чичо доктор , се оказа предно лаво външно каре ( то е тракало ) и лагери на задно дясно колело( от там се е получавало виенето ) . Сега колата е като " тихата стъпка " smile117

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.