Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хакери измислиха безжична кражба на автомобили


Recommended Posts

Рено Сценик се пали с ключ-карта, която може да не се слага в четеца. Така, ако някъде ви изхвърлят от колата и отпрашат, щом отпадне връзката с колата (ако картата ви е в джоба например) колата спира, мотора също, задейства се ръчната спирачка и се заключват вратите. Ха да ги видим крадците. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статията не е коректна и е писана от хора, които не разбират. Чипът на имобилайзера в дистанционното не изисква захранване! Това което са описали е прихващането на сигналите за отключване, заключване. След като проникнат в купето, тогава се справят със защитите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази статия е изсмукана от пръстите на анонимния автор.

колко глупости са написани в нея просто не е истина

 

Проникват през датчиците на гумите..... ами следващия път ще пробват през ауспуха или пръскачките на чистачките smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва малко-много абсурдно, но като се взема под внимание колко е напреднала електрониката в днешно време, 100% има неща, които не подозираме но се случват! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За безжичен начин не знам... но жичният начин е доста ефективен и е достатъчно да ви отворят някоя врата като консерва за да се включат с лаптоп към CAN-BUS-а и колата е тяхна:

 

DSC00425.jpg DSC00427.jpg

 

Въобще новите компютъризирани автомобили са супер уязвими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.