Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Малко съвети за Фабия 1


ignorance

Recommended Posts

Здравейте колеги! \:D/

 

Карам Фабия 2004г. 1.2 HTP, която в последствие е станала 1.6 карб. smile027

Тъй като не съм много-много запознат с окачването и по-специално с предното на фабииката, да ви питам. Имам няколко странни шума. Единия е претропване и то сериозно като мина през неравност. Тук ми е ясно, че има шарнирче за смяна, но имам и друго специфично пречуване. Когато завъртам волана на ляво и се чува едно претропване. Понякога дори и без да съм навил кормилото чука, но не винаги. Дали това е от някой накрайник?

Другият ми въпрос е от къде си пазарувате части за Фабийките, че съм от Смолян и тук няма голям избор, или просто цените са надути многократно. Та, ако може да ме насочите от къде да си поръчам нужните неща... :)

 

П.П. Да не помислите, че съм някой който не си поддържа колицата. Просто съм я взел с тези проблеми и ми се ще да я приведа в изправност. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера на макферсона може да има проблем. Но общо взето трябва да се прегледа.

 

Може ли снимки на двигателя как изглежда, че ми стана интересно?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера на макферсона може да има проблем. Но общо взето трябва да се прегледа.

 

Може ли снимки на двигателя как изглежда, че ми стана интересно?

Поздрави

 

Ами снимки в момента, не мога да дам, защото нямам с какво да снимам тук, но ще обясня, какво точно е направено.

Не си мисли, че двигателя е кой-знае какво. От голф 2 с код ез. Обикновен 1.6 с карбуратор 2е2, който постоянно ми създава проблеми, но вече съм измислил цаката. Тъй като колата не се кара на бенз въобще (развалена бензинова помпа) ще премахна карба с входящия колектор от този мотор или по-точно ще изкормя всичко свързано с бензин. Идеята ми е да подменя колектора с такъв от 1.8, пак от VW, но по-голям и вместо да се занимавам с карбуратори и монота да му боцна само плочка. \:D/ Така колата ще е само на газ, но пък няма да ги има досадните настройки на смеси и проблемите с вакуумите. :smt0344 Варианта е пробван на друга кола и работи безотказно. Тааа, бях тръгнал да обяснявам за подмяната на двигателя: останали са си Шкодините скорости като между тях и мотора има фланец. Периферията си е на Шкодичката, разбирайте, разширителни съдове, казанчета, акумулатори и тем подобни. Хидравликата и генератора са си голфовите и така... Инсталацията на двигателя е правена на ново и така. smile004

 

Двигателя е сменен, защото стария си е изпял песента. :(

 

А ти можеш ли да ми разясниш тоз лагер какъв е? И къде се намира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.