Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вечния проблем с виещото парно


marin skodov

Recommended Posts

Здравейте!Писали сте не веднъж за този проблем,гледам че колегата е пуснал подобна тема с моторче на парното на Москвич.Аз немога да се сетя как ще стане,имах Шкода матилда тя беше с моторче от Лада,но то е по-слабо,взех моторче от камион Шкода европа,може би не знаете,но те са едни и същи апарати свързани един след друг с две моторчета.Сега имам естел,моторчето като я взех беше много силно и не виеше,но сега имам проблем с него дори при минусови температури (-10,15) трудно се пуска,ново в магазина струва 47 лв.Можете ли да ми помогнете тези пари да отидат за гориво и разходка вместо да купя ново,защото каквото съм взел ново от магазина за 120L не издържа дълго.Произхода както винаги е гарантиран-Чехия....Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да смажеш моторчето? За да стане ефикасно е по-добре да се разглоби и почисти добре, накрая с не много финна смазка се смазват триещите се повърхности.

И моето виеше и скърцаше, но след една такава процедура спря. Самата смазка не трябва да е много рядка! Аз съм процедирал с машинно масло, но то е тънко и се налага по-често да се смазва. Повярвай ми аз даже и през лятото го ползвам и не е скърцало от както го почистих и смазах внимателно.

Моторчето е доста издръжливо! Някои няма да са съгласни с мен, но като погледнем моторчето от конструктивна гледна точка, то е съвсем открито на обстрел от прах, всякакви боклуци и пръски вода въпреки предпазната ламарина отгоре. Затова, ако не се смазва през време се износва по-бързо и постепенно въпреки смазката ще започне да вие.

Пробвай, ако имаш желание. Всичко е въпрос на правилна поддръжка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз теб, пич, като читател на твоя пост, крайно не те разбрах какво ме питаш. Ако искаш моторче от Шкода европа знам магазин обаче в София, на Горнобански път и цар Борис III.Ако искаш да ти вземам нещо ще си пращаме пликче с кеш вътре, аз минавам покрай магазина през ден, но сигурно няма да ти излезе евтин вариант Ако искаш старо моторче с перката твое е за 10лв мога да ти го пусна с еконт. Попринцип от товарните автомобили Шкода, знам че лостчетата за мигачите и фаровете стават от Шкода Кароса http://www.autoskolachmela.com/Picture/karosa.jpg

 

Аз си сложих жигулово обаче освен позора от произхода му и мириса на социализъм при пускане на парното, друго не съм усетил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах тоя проблем, няколко пъти го разглобявах чистих и смазвах и накря пак скърца.

При моето основния проблем е студа.При положителни температури работи перфектно, но пък тогава най малко ти трябва smile049

За зимно време имам тактика, която засега върши работа.

Установих, че при достигане на определени обороти спира да скърца, перката се повдига и намества сама... мисля заради увеличаването на центробежните сили.

Първото условие е :

Пускаш парното да поработи 10-15 мин. без вентилатор ... по този начин радиатора нагрява механизма на моторчето...

После:

-Пускаш на макс вентилатора.

-Спираш го

-и преди да е спряла да се върти перката пак пускаш

... така перката си попада в точната позиция и спира да скърца

Но първото условие е :

Да пуснеш парното да поработи 10-15 мин. без вентилатор.

Понякога пак може да поскръцне, но то е само при по-силни вибрации на колата или при намаляване много на оборотите... т.е. като чакаш на червено и не даваш газ например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с това моторче при мен го реших като добавих възможност

за смазване на долната втулка. Г-образна тръбичка от телескопична

антена е монтирана към статора така че долния край да е над втулката

а горния да излиза малко над решетката. Неудобството е че трябва

спринцовка за да се смаже /няколко капки/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.