Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се премахва борова смола?


mr. White

Recommended Posts

Някой знае ли как се маха тая гадост, от половин година ми вади очите на задния капак:x Предварително казвам, че с оцет, лакочистител и олио не става, а бензин, корселин и т.н. не съм пробвал, защото ме е страх за боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как се маха тая гадост, от половин година ми вади очите на задния капак:x Предварително казвам, че с оцет, лакочистител и олио не става, а бензин, корселин и т.н. не съм пробвал, защото ме е страх за боята.

Коресилин! Интересно защо лакочистителят не е свършил работа - ако е бил на дъното на шишенцето може и да е поизветрял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв лакочистител пробва?Сестра ми ползва едни във високи и сплескани бутилчици, оцветени в синьо.Те не стават за такива цели, защото се водят безвредни за ноктите.Последно като ми трябваше ходих до един магазин и взех един в малко кръгло шишенце, прозрачен.Пишеше че е произведен в България.Той ми свърши работа.Струваше по спомен много малко, но не знам дали ще го намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С бензин със сигурност няма проблем, обаче за коресилина мен лично би ме било малко страх, защото мисля, че е произоводен на ацетона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С бензин със сигурност няма проблем, обаче за коресилина мен лично би ме било малко страх, защото мисля, че е произоводен на ацетона.

 

[-X Лакочистителя е производен на ацетона! Даже колегата над теб спомена лакочистител в малки кръгли шишенца-чист ацетон!

Коресилина му е майката. Всичко е безвредно за боята освен ацетона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с МРТ! С коресилин, лакочистител, ацетон и бензин ще си прецакаш лака/боята, гарантирам ти го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не сме сигурни, а и Evin ме изплаши, направих следното:

Взех тампони за уши и натърках вътрешната страна на задната врата /където не се вижда нищо/ с цел да видя кое оставя боя по памука. Резултата е следния:

- С кореселина остава;

- С лакочистителя /от зелените пластмасови шишета/ - нищо, ама и не чисти;

- С бензин - остава малко боя, при повече търкане;

- с газ за горене - нищо;

Това МРТ не знам даже какво е, утре ще го пробвам.

Казаха ми, че е най-сигурно с шкурка 2000 и вода, ама такава хамалогия :-k Не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е металик с коресилина нямаш проблем, ако е акрилна може леко да матира ама после го минаваш с една паста и ще стане по-лъскаво от преди. МРТ е разредител за алкидни бои и има вероятност да свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
  • 2 години по-късно...

Премахва се на 100% с препарат за махане на насекоми! Напръскваш, изчакваш малко да подейства и леко с пръст махаш смолата. Ще останеш удивен от резултата. Няма никакъв риск за боята на колата. Аз ползвам това:

post-1982-138453488241_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.