Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Superb Combi V6. Vs Superb Combi 2.0 tsi. ???


euroteam

Recommended Posts

Здравейте, колеги

Като му дойде времето, дано скоро дойде, ми се ще да избирам между два двигателя на Superb Combi - V6 или 2.0 tsi. Турбото за сега е без 4х4, но да се надяваме че ще го пуснат скоро.

Ще ми се вашите коментари да подпомогнат моя избор!

Ще се радвам на всякакви мнения и най-вече на тези тествали въпросните автомобили!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.6 не комби 4х4 DSG съм го тествал юнашки само на градско в режим S и за 20км. ми показа 17.8/100 разход иначе върви като див. Карал съм и 1.8 TSI с ръчни скорости и има осезаема разлика между двата. 2.0 TSI не съм пробвал, но със сигурност ще е доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

Като му дойде времето, дано скоро дойде, ми се ще да избирам между два двигателя на Superb Combi - V6 или 2.0 tsi. Турбото за сега е без 4х4, но да се надяваме че ще го пуснат скоро.

Ще ми се вашите коментари да подпомогнат моя избор!

Ще се радвам на всякакви мнения и най-вече на тези тествали въпросните автомобили!!!

 

 

Ако не те притеснява че ще харчи доста, и ако смяташ да го караш предимно извън града вземай V6. Иначе на твое място 2.0 TSI с или без чип :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът на V6 никое TSI не може да го наподоби smile048

Според мен изборът е според стила на шофиране. Ако искаш хармонична мощ - V6, ако искаш да си пръв на всеки светофар - TSI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм за 2.0 TSI, нищо че го няма с 4х4 система. Тествал съм 3,6 и смея да твърдя че е за по-улегнали хора, които не се интересуват от разхода на колата, а само от комфорта. Нищо не може да се сравни с турбо лага. А и погледни тенденциите на всички водещи производители по-малък обем с по-голям потенциал smile035 Това е моето мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът на V6 никое TSI не може да го наподоби smile048

...

 

Спор няма :) Никое V6 пък не може да наподоби звук от AMG M156 V8, то пък от M120 7.3L V12 и т.н. :)

 

Въпрос на приоритет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=21699&p=248284#p248284

Колебанието ми стана още по-голямо! Ако Superb Combi Scout, го пуснат с читави двигатели и DSG + активно окачване - ще ме спечелят!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за ТСИ-то.

3.6 e страхотен двигател несъмнено, но като повечето атмосферни двигатели иска обороти за да върви, а това означава и повече гориво. А не мерси!

При положение, че едва ли разликата в мощността ще се ползва в повече от 3% от времето през което се шофира, а разхода е значително по-висок в 100% от случаите, определено смятам ТСИ-то за по добрия избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е бензин,нека да е 2.0ТSI!

 

П.П.Между другото,преди да поръчам Супърба,бая се колебаех за ТСИ-то,ама миризмата и тракането на дизела,надделя! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.