Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Двойни глоби за скорост!!!


beer_champion

Recommended Posts

Whistler XTR-695SE за извънградско и по-лекичко в града и това е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава ли , че при превишение от 11 - 20 км. в града вече ще се наказва с акт т.к. до сега беше 30 лв. и ако се вярва на новата поправка ще е 60 , а полицаите могат да глобяват с фиш само до 50 лв. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа колеги, не съм сигурен какво точно се опитват да постигнат с тези нови двойни глоби!?! Но, като цяло сме такава държава, че някои богати мама и тати си пускат надъханите синчета с бързите им подаръци по случаи 18тият рожден ден да хвърчат с 200 + по магистралите с опит зад волана от 1 месец. Но независимо от опита това е безумно просто съм за глобите, който му се кара бързо, да си отиде на междене и да си хвърчи. И аз на моменти се излитам и после си се дразня но... веднъж става белята! А и на българина ако не му се бръкне в джоба, никога няма да се научи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз викам направо разстрел или въже за дръзналите да карат с 4.6 км/ч над ограничението, с автомобил който струва под 100 000 лева :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз викам направо разстрел или въже за дръзналите да карат с 4.6 км/ч над ограничението, с автомобил който струва под 100 000 лева :evil:

 

Ама по бързата процедура, без съд и присъда - директно го бесиш на мегдана насред село за назидание smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де! Навсякъде глобите са солени. В Швейцария примерно е нещо от рода на 40 франка (ако не се лъжа това са 60лв!) на 1км превишение! Имаш "толеранс" от 3-4 км/h ... В Белгия за 10Е/км отгоре, над 30km/h - съд (повече ТУК). Ако се разровите из нета ще видите, че навсякъде в "нормалните" държави мерките са сериозни.

 

С оглед на горното да се мрънка колко било страшно в България и колко са ни тежки глобите е несериозно. Истината е че (с изключение на Сърбия, ако я сложим в Европа де) в Европа се кара в пъти по спокойно и сигурно отколкото в България. Къде на друго място карайки с превишена скорост (конкретно днес с 5км/h над ограничението) ще те настигне БМВ и ще ти светка отзад?!?! Къде на друго място минаването на червено е практика? А къде в Европа видяхте да се заобикаля трамвая от ляво на светофара за да се изпреварят останалите коли? Къде видяхте да се навлиза на жълто в кръстовището при положението, че е ясно че няма начин да се изнесе навреме за да не пречи на останалите коли? Къде в европа видяхте да се гази в тревата за да се спечелят 2-3 коли разстояние? Къде видяхте да се изпреварва в насрещното на път с по две платна в посока? Да давам ли още примери? Мисля, че всеки ги вижда ежедневно и няма нужда да се изброяват. А всичко това води само до едно - хаус по улиците и нрепекъснати жертви. И вместо да се замислим, че малко или много тези мерки са за наше добро ние псуваме и малкото което се прави за да не ходим в черно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глобите добре,съгласен съм, но защо и заплатите не са като техните(европейските).

Защото хората там работят,работи им и икономиката.

А като доворим за техните големи глоби,да погледнем и данъците им.Много по-големи от нашите.

Затова държавата има пари за всичко.А ние " На гол томбак,чифте пищови"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глобите добре,съгласен съм, но защо и заплатите не са като техните(европейските).

 

Ходейки на интервюта в Белгия един от задължителните въпроси беше "С какво ще допринесете за компанията?". Странно, но в България идващите на интервю нямат отговор на този въпрос. За сметка на това актуалния въпрос при тях е "Какво ще ми даде компанията?". Казано накратко - за да са ни заплатите, улиците, манталитета като този на "западните" страни е крайно време да почнем да мислим като тях. Никой, ама наистина никой не обича да го ограничават със закон. Но хората са научени, че неспазването на закона се наказва, при това сурово! И другото - самите хора следят това да се случи. Хвърляш хартийка на улицата и бабата звъни на полицията. Качваш се пиян в колата и съседа ти звъни на полицията. Съседа си изхвърля боклука през прозореца - звъниш на полицията. Ето това е "гражданско общество".

 

Айде, отплеснах се. Темата беше за глобите все пак smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсата на първите 7 години при 80% от българите никакви глоби не могат да върнат. Нашенецът винаги ще бъде прост и велик и ще знае, че закон е нещо, което струва 10-20 лв. в зависимост от провинението. С такъв манталитет сме за Анадола, не за ЕС.

 

Аз съм твърдо ЗА да оборудват всяка патрулка с мобилна камера и да ЗАБРАНЯТ на КАТ да спира и да глобява на ръка. Просто стои патрулката случайно някъде, снима цял ден и виновните се глобяват без хък-мък, "обади се на жокер" и "дай да почерпя". И ПТП-тата ще намалеят, и хазната ще се напълни с пари, и дори могат да вдигнат заплатите на служителите на МВР по ЛЕГАЛЕН начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм бил в Белгия и Австрия, но ще ви споделя какво наблюдавах миналата зима в Мадрид. Директно от летището се качих на една октавия 2-1.9 /там 90% от такситата са такива/ шофираше жена, казах и адреса, въведе го на джи пи еса и отпраши здраво. Маршрута ни беше около 15км. основно по околовръсното и постоянно имаше табели с ограничение 100км/ч а ние през целият път се движехме с 130-140км/ч. По детелините имах чувството, че съм на рали направо се залепвах за вратата, лелката не спря да говори по телефона. Следващото нещо което ме впечатли беше това, че въпреки зимния сезон никой не кара на фарове, но за сметка на това още преди да си стигнал до пешеходната пътека колите вече са спрели и това правило важи навсякъде, а не само в центъра и то на 4-5 пешеходни пътеки както е у нас. Пешеходците също са дисциплинирани и не пресичат като овце навсякъде, аз там съм се чувствах толкова спокоен като пешеходец въпреки, че не виждах запалени фарове колкото тук не мога да се почувствам и с халогени. :lol:

 

Че у нас положението с културата на движението е много зле е ясно, ясно е, че нямаме пътища а поредица от кръпки. глобите определено ще имат дисциплиниращ ефект, но "наште" хора ще продължават да си карат с 200 и снимките им ще продължават да изчезват и съответно ще продължават да не плащат глоби. До кога ли?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсата на първите 7 години при 80% от българите никакви глоби не могат да върнат. Нашенецът винаги ще бъде прост и велик и ще знае, че закон е нещо, което струва 10-20 лв. в зависимост от провинението. С такъв манталитет сме за Анадола, не за ЕС.

 

Аз съм твърдо ЗА да оборудват всяка патрулка с мобилна камера и да ЗАБРАНЯТ на КАТ да спира и да глобява на ръка. Просто стои патрулката случайно някъде, снима цял ден и виновните се глобяват без хък-мък, "обади се на жокер" и "дай да почерпя". И ПТП-тата ще намалеят, и хазната ще се напълни с пари, и дори могат да вдигнат заплатите на служителите на МВР по ЛЕГАЛЕН начин.

 

Напълно съм съгласен с написаното и точно това мисля и аз! Аз го казах де, на българина ако не му бръкнеш в джоба няма да се научи!

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой следи ли за спазването на чл.178 ал.1 т.7 от Закона за движение по пътищата:

Наказва се с глоба от 100 до 100лв.:

7.длъжностно лице, което не е взело своевременно мерки за отстраняване или сигнализиране по установения начин на препятствие на пътя или неизправност на пътните принадлежности, които могат да застрашат безопасността на движението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой следи ли за спазването на чл.178 ал.1 т.7 от Закона за движение по пътищата:....

 

Телефон 166 е безплатен. Като видиш проблем, им звънни. Така им изгаряш най-силния коз, а именно, че не са информирани. Има и друго. Всички разговори на 166 се записват. Съответно, ако стане инцидент, поради неостраняването на препятствие, за което си информирал, съответната глоба има голяма вероятност да се наложи. Още повече, ако подшушне на пострадалия за обаждането smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като доворим за техните големи глоби,да погледнем и данъците им.Много по-големи от нашите.

Затова държавата има пари за всичко.А ние " На гол томбак,чифте пищови"

Данъците, доколкото ми е известно, се формират като процент от доходите, така че първо трябва да ги стигнем по доход и чак тогава хазната ще може да се напълни. Е, някои вече са ги стигнали и надминали, ама точно те най-често укриват и не плащат данъци и докато това не се промени няма да има оправия.. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, съгласен съм с това, че стандарта ни е по нисък от този в много други страни. Но все пак съм за огромните глоби, защото всек и, ще се замисли преди да настъпи най-десния педал до долу! smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, съгласен съм с това, че стандарта ни е по нисък от този в много други страни. Но все пак съм за огромните глоби, защото всек и, ще се замисли преди да настъпи най-десния педал до долу! smile048

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.