Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със запалване и индикатор за масло


apostolov

Recommended Posts

Здравейте,Шкодата ми е Фабия 1000кубика на 3год.Сутринта се качих,колата запали,преместих я 500м,спрях и слезнах след 10мин като исках да тръгна наново,не успях да потегля.Вкарах ключа в контакта,имобилайзера сработи,таблото си светна нормално,завъртях ключа,но нямаше стартиране,повторих тази операция няколко пъти и никакъв ефект.Решихме с колегата/с който бях/че е стартер или втулки,мислихме,че бендикса не изхвърля,бутнахме я 5м на трета с включен контакт запали веднага,но светна лампичката за маслото,моментално изгасихме колата,проверихме маслото/което е сменено в сервиза на Шкода преди 1000км с Кастрол,също филтри и всички маслени консумативи/ беше си на ниво и в необходимия цвят и вискозитет.Колата е на 67000км,като е карана изключително внимателно.Опитахме се да стартираме и тя отново не задвижи стартера и лампичката за маслото не свети.Акумулаторът е перфектен,възможно ли е това да бъде софтуерна грешка и ако да знаете ли дали си влиза към гаранцията на колата,защото тя е все още под гаранция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете неща вероятно нямат общо едно с друго. Стартера трябва да се погледне, може да липсва управляващият плюс на шалтера. А лампата може би е светнала заради проблем с датчика за налягане на маслото. Ако не е така, мотора беше ли станал по-шумен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора беше станал по-приглушен като запали,а стартера нито е прекъсвал,нито е давал каквато и да е индикация,нито пък лампата за маслото,досега не съм имал никакви проблеми с колата под никаква форма,а също така съм техническо лице/в друга област обаче/и съм навикнал да слушам и наблюдавам техниките.Карана е с максимум 3000оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.