Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Traction control и ускорение?


ruark

Recommended Posts

Колеги,

 

Може ли малко информация от по-опитните от вас за следното:

 

Какво е влиянието на traction control-a върху ускорението?

 

Забелязвам че при мен при даване на повече газ на сух път със зимните ми гуми в момента

се задейства traction control-а и на втора и на трета скорост.

 

На същия път ако изключа traction-а и давам яко газ, колата ми се струва по-пъргава

и в същия момент не превърта гуми осезаемо.

При вас как е?

 

Не коментираме поведението на traction-a на мокро и сняг/лед - там е добре да го има.

Въпроса е при сух път и добра пътна настилка ако целим максимално ускорение с

traction ON или OFF е по-добре?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но като го изключиш ти светва на таблото жълтата лампичка ОФ :) и не гасне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да. Просто ти натиска спирачката. При мен е същото. Превърти ли два-три пъти, почва мигане, спирачка и по-плавно подаване на тяга... затова така ти се струва/го усещаш. При мен е същото.

 

Да, Пепи, не гасне. Индикира, че си изключил едно от нивата за безопасност и стабилност. И при мен е така, показва се дрифтеща кола...до сега един два пъти съм го офф-вал, но ме дразни лампичката на таблото...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го изключвайте. По-кротко с десния крак и няма да се задейства толкова често. Като се задейства става следното: подава се повече въртящ момент към колелото с повече сцепление; ако няма такова, се намалява пауъра от мАторя, докато някое от колелата не намери сцепление. Знам, че е по яко без АСР, ама не сме чак такива мастори. Препоръчително е изключването му само в случай на потегляне на сняги то пак при субективна преценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dude_BG - не говоря за всекидневно каране, идеята беше отиваме на изоставена писта за drag например

и искаш максимално бързо да развиеш от 0 до 100 - мисля че на сухо с TCS off ще е осезаемо по-бързо

Четох вчера по разни чужди форуми на мустанг, nissan z350 и golf gti и всичките карат с TCS на off когато се цели max performance. По Top Gear май също изключваха traction-a при каранията на писта.

 

Колко до лампата четох че могат да се променят настройките за TCS с VagCom - permanent disable,

default to off и тн а за други коли се продаваха модули, които да обръщат поведението - тоест traction off by default.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Бегачката си трае, а той като баш master трябва да сподели мисля :)

 

А тя да мине гаранцията и ще се пипа силово шкодата това е ясно (че и до тогава switchable remap евентуално http://www.mybluefin.co.uk/s/faq-s)

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно,ама баш с кола на 2 месеца де е тръгнал да го питам с дрифтиране :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обмислям го все още. След като открих бутона MORE BOOST = TCS OFF може и да изчакам да мине гаранцията и да я закарам на бегачката и да я прави 200+ коня хардуерно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каде е този бутон?

 

Тоя бутон - Да но като го изключиш ти светва на таблото жълтата лампичка ОФ и не гасне?

 

Пробвай и ти при тебе как е. Аз предишната ми кола Traction-a само го е сънувала а що газ е изял дизела тогава и пилежи, няма да завъртиш задницата споко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се разбрахме,аз и пилежи :D 105к.с за къде ще стигнат.Мислих,че си открил опцията как като изключиш тракшъна да не свити на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с VAG-COM мисля че може да се спре

 

ако не може с черен изолирбанд ще стане със сигурност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile150 Да не съм те чул камоли разбрал,никви намотки с това вйлшевно тиксо еи :) И вземи се появи на някоя среща,че пишат отсъствия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам за другата седмица да дойда, че или съм дежурен по работа или съм по живот някъде weekends напоследък.

Хем ще съм я разкрасил с оригиналното антикрило до тогава:

 

http://www.superskoda.com/octavia-ii/wings/skoda-octavia-ii-rear-trunk-rsc-spoiler-original-skoda-auto

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отваря линка,ако е от оргиналните аксесуари го знам обаче.Аз ще слагам никелирания ауспух :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.