Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прибирайте си столчетата...или до къде го докарахме...


mitko66

Recommended Posts

Историята: в голямата си част банална-колата ми осъмва със счупено задно стъкло...но нещото което ме втрещи-обект на посегателство беше не сд-то а ...детско столче...имам 2 броя такива в колата и беше взето само едното...

другото потресаващо нещо беше как е било изтръгнато-за по лесно(бързо) са срязали колана на колата...

боже докъде го докарахме...очаквам скоро да почнат да крадат и биберони от бебешки колички...

](*,)

Повярвайте много трудно и нелепо е да обясниш на малки дечица, защо цялата кола е в стъкла и какво се е случило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебахти долните копелета .. Спокойно той забавя , но не забравя [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Made in Bulgaria! Много се дразня в каква безумна държава живеем бе да му се не знае! И сигурно за пореден път, човек трябва да се успокои с думите, "Абе да сме живи и здрави".... Еми не е така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега к`во!?! Сутрин вземаш бебе и столче, монтираш столчето на задната седалка и ...

Е няма такова варварско племе!!! smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в моят случай 2 бебета (е едното не е точно бебе де) + две столчета...плюс ранички, чанти и т.н...трябва да съм шесторъкия шива...пък за жена ми да те говорим...луда работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на гаджето на брат ми и разбиха колата, без да гледат, че няма нищо за взимане от нея. но за да не останат капо са взели един Snickers или Twix (не помня точно) оставен на таблото

другия случай е на съседа който има едно рено туинго и като го оставя вечер дори не го заключва, няма какво да се вземе. и все пак му разбиха стъклото...

 

е няма оправяне явно, щом до детски столчета опряха нещата :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плащам едни грешни 70 лв на месец за платен паркинг, но спя спокойно.

 

Преди това в актива ми имам 2 опита за кражба на старите ми коли, крадене на тасове, халогени, радио и точене на бензин. И една кражба на рег. табели в средата на 90-те години!

 

Важното е Алексей Петров да гърчат, дребните гадини нека щъкат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси тъпаците, мен лично ме е яд повече за колата, не толкова за столчето. Скоро бяха разбили апартамента на един приятел. Имаше лаптоп, плазма и всякаква скъпа техника, обаче апашите задигнали само стъклената маса от хола му... smile049 . Миналата година влизаха и в апартамента на братовчедка ми. Познайте какво откраднаха... телефонът и дето струва има няма 20 лв. и едно парче салам от хладилника smile091 . Просто няма такива апаши... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам позната в Люлинското РПУ. Нямате си идея на какви истории се наслушах. На един човечец му откраднали 20 литра ракия. На друг половин транжирано прасе от фризер. А викаше имаше случаи - влязал, отворил хладилника, седнал на масата, ял, пил, претършувал и си тръгнал. Да се смееш ли да плачеш ли.....

 

Обаче тя каза - с вързани ръце сме. Знаем ги кои са, обаче е недоказуемо. Пипат с ръкавици и не държат краденото при тях. Викаме ги за справка, ако сме нервни един бой и ги пускаме. Отделно, че под определена сума не се води престъпление. Май нещо къде 1 мин. заплата беше. Даже и да ги хванат вещите не са при тях. Собственицте отделно рядко пазят документи за стойността на вещите и няма как да докажат какво и колко струва краденото. И ако разбитата врата е по обикновенна - щетата е под 200лв. Казва, че не е влизал да краде, а че е бил пиян и сбъркал вратата. Не се води взломна кражба, а хулиганска проява. Повиси малко на трамвая и го пращат да си ходи по живо по здраво. Законово не могат да го пипнат. А отделно че масово ползват непълнолетни за золумите.

 

Каза, че само застрахователите ги оправят тия. По втория начин.....

 

Абе с тая криза много народ остана гладен. И то все хора дето не са научени на работа, а на тарикатлъци. Докато беше икономическия бум преди 2008 всички тия си бяха намерили някаква ниша да докарват пари без работа. Ама кризата им хлопна касичките и сега тия пак се върнаха към стария бизнес :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тъжно и жалко, но това е днешната действителност.

 

На мен преди няколко месеца ми свиха пред блока капачката за газта на Венто-то. На следващия ден си купих същата за 1,50 лв от една бензиностанция. Какъв цървул трябва да си за да го направиш това? Няколко месеца по-рано някакви идиоти не могли да отворят предния капак на Жужката (за да се убедят, че няма акумулатор (става елементарно) и ми насилили малкото странично стъкло на шофьорската врата (огънали са по някакъв начин планката с която се затваря - добре че не са го счупили) и пак са ударили на камък защото ръчката за издърпване на жилото е счупена и трябва да знаеш как да я отвориш. Яко безмислен труд - малоумна работа. Много дебили са се навъдили в последно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У нас кражбата е спорт. Ненаказуемо е, затова голяма част от народонаселението се занимава с нея. Преди няколко години ми откраднаха чистачките и аз така се чудих, още ли има такива идиоти и след месец ги забелязах на колата на съседа (едната чистачка имаще специфичен белег и си я познах). Та и това столче, сигурно така, защо да троши пари, да купува, като ей-го на чупиш джама и си взимаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам подземен гараж. Преди месец и половина, през нощта, отварят всички подземни гаражи без един, който ги е затруднил. Отварят общо 7 гаража. Моята кола стои отключена вътре. Слава богу, са видели, че е отключена и просто са си отворили вратата. Влизат в нея и търсят в купето, в багажника и взимат само 50 стотинки, които си държа в подлакътника, за да имам като ходя по хипармаркети за колички. Оставят в колата детско столче, оригинално радио със CD за Опел с панела на него, антирадар, документите на колата бяха хвърлени на пода /вече не ги държа в колата, а си ги нося в мен/. В гаража тогава има 1 стек с бира на кенчета с около 20 кена, 2 торби с 18кг прах за пране, 5 бутилки зехтин в една черна торба, 22 литра нафта в пласмасови туби от мин.вода, 30 крушки по 75 вата, 2 добавки за дизел Кастрол ТДИ. Взимат само около десетина бири кенчета и двете торби с прах за пране. На другите коли, паркирани в другите гаражи, се чупят стъклата на шофьорската врата, защото са били заключени. Не е ясно какво са взели, но от едната кола са взели навигация от тия по 150-300лв, видяли са че има стойка за навигацията и са решили и нея да вземат. Съответно са рязали таблото с нож за стойката. Собственикът е казал после, че просто е бил ужасен като е видях за какво иде реч в купето. Изобщо с тази криза всякакви ей такива кокошкарски истории. Явно има много, ама много закъсали хора. Вече не съм с катинар от китайските за 4 лева, с такъв за индустриални обекти за 90лв и отделно не държа нищо освен добавката и крушките в гаража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и след месец ги забелязах на колата на съседа (едната чистачка имаще специфичен белег и си я познах).

 

Съседът ти още ли е с правилна форма на главата и 4 здрави гуми smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, я дай ако имаш някаква снимка на столчето, щото почти редовно ходя на битака... а утре специално мисля да си взема и бухалката, та ако случайно видя там "продавача" на твоето столче така ще го подбера с нея да ти го носи на крака до вкъщи smile150

 

п.п. на мен пък есента ми свиха кофа 5 л. цветен латекс от пред входа на блока, докато си чистех багажника на колата от него, че явно много "добре" е била запечатана фабрично кутията smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фрапиращите мои случки са:

1993 г. откраднаха на баща ми предното стъкло от неговото Рено 11

2006 г. ми откраднаха на мен предното стъкло от Фелицията

2011 г. ми гепиха чистачките от Фелицията

Имам и 3 откраднати касетофона от предишните коли, но това не са фрапиращи случки, а моя глупост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се видях с колегите от бизнеса с охранителните камери, същите потвърдиха че се завръщат старите позабравени кражби като: чистачките, тасове, гуми, антени, някои огледала, стопове, плеъри и всичко дребно.

Предвид че плеърите достигнаха смешно ниски цени, не знам колко ще е кяра на заложната къща, да го изкупи на 30 и да го продаде за около 50 в най-добрия случай.

Слава богу за 3 години от "белия лебед на аватара" изчезна само задната емблема, и една сутрин антената беше развита но не беше открадната.

Но ситроена на баща ми може да се похвали с чести гостувания от страна на гепачите.

1. две зимни гуми мишлен заедно с летите джанти, и предницата нагло беше изсипана на земята, т.е. лежеше върху спирачните дискове

2. задно стъкло на сол за да се изтръгнат от кората двете трилентови елипси KENWOOD, кората после за нищо не ставаше

3. дясно огледало разбито така, че въобще не може да бъде монтирано на друга кола но важно е че беше разбито и взето

4. шофьорската врата стъклото на сол, липсва KENWOOD 4Х60W модела с въртящия се панел, и топката на скоростния лост!!! (е това последното направо ни разби)

5. И върхът на сладоледа - капака на хечбека отворен, ключалката разбита, взет е крика за да може да бъде вдигната задницата за да развият задна дясна гума, която беше значително износена, при условие че точно под крика има една чиииисто нова пълноразмерна гума

 

Е наистина няма такава държава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ми откраднаха рег табелите ги видях лично, щото люпех семки на балкона. Спря един пасат, слязоха двама дебелаци и единият дръпна предната, другият - задната. После с мръсна газ заминаха. Тогава още не слагаха големия попнит на КАТ отзад. Видях им номера и го казах на дознатела, който се усмихна разбиращо и... толкова.

 

Когато се опитаха да ми свият Нива-та бяха отворили тригълното стъкло (класика) и бяха бръкнали и извадили всички предпазители с идеята да убият алармата. Хубаво, ама алармата не минава през препазител, много ясно - и Нива-та се разсвири в 3 часа през нощта. Докато сляза добре въоръжен, долу нямаше никой. Цялата шофьорска врата беше оплескана с кръв, явно едното говедо се беше срязало. Сутринта им викам на тия от 3-то - елате вземете проба от кръвта бе, има към половин литър! Пак ми се изсмяха по телефона. Щом не са свили колата, всичко било ОК...

 

Та така... Важното е, че имаме полиция. Смешници някакви на процент от чораджиите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не звъни на полицията, а на 112. Казваш тука всичко е в кръв, някой са заклали, черва висят...

 

Не че ще има ефект, ама поне да се поразмърдат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пфф това със столчетата не е нормално, е.аси.

Всичко разбирам: гуми, касетофони...ама на детското столче да посегнеш...как да не го прокълнеш този, който ти го вземе!

 

Сега ще ме карате да го монтирам/демонтирам 3 пъти седмично...което не е нормално, е.аси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново двайсе!!!

Днес сутринта се оказа, че от паркинга пред блока е изчезнало ремарке, което когато собственика не си го ползва си стои вързано с верига за стълба на осветлението. Понеже и колата която го тегли я нямаше и всички си помислихме, че просто собственика си го е помъкнал нанякъде. Но когато се върна собственика, и работата стана ясна.

Тук се замислих по следния въпрос, ремаркетата, когато са произведеи фабрично какъвто е описания случай, имат ли номер на рамата и въобще има ли смисъл човека да го пуска за издирване???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е фабрично ремаркето 100% има номер на рамата, съответно има документи, рег номер...и е редно човека да си го обяви за откраднато. А дали има възможност за застраховка каско...не знам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново двайсе!!!

Днес сутринта се оказа, че от паркинга пред блока е изчезнало ремарке, което когато собственика не си го ползва си стои вързано с верига за стълба на осветлението. Понеже и колата която го тегли я нямаше и всички си помислихме, че просто собственика си го е помъкнал нанякъде. Но когато се върна собственика, и работата стана ясна.

Тук се замислих по следния въпрос, ремаркетата, когато са произведеи фабрично какъвто е описания случай, имат ли номер на рамата и въобще има ли смисъл човека да го пуска за издирване???

Имат номер. Вариантите са два - или на нитонана табелка или на пръта, който служи за теглич. В последно време ги крадат, хвърлят рег. номера и го карат на село - кат краднат нещо да си го занесан до вкъщи или от вкъщи до ракиения казан.

Ново двайсе!!!
Щом е фабрично ремаркето 100% има номер на рамата, съответно има документи, рег номер...и е редно човека да си го обяви за откраднато. А дали има възможност за застраховка каско...не знам?

И да не е фабрично навремето ги регистрираха и им набиваха служебни номера в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.