Jump to content

skoda-club-nulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Прибирайте си столчетата...или до къде го докарахме...


mitko66

Recommended Posts

Изкъртиха ми емблемата на задния капак! Знам, че е дребна работа, но недоумявам как е възможно! Сутринта тръгвам с емблема, спирам на Лукойл (под Студентски Град), отварям багажника да сложа добавка - емблемата е там. Зареждам, спирам пред офиса (Лозенец) - емблемата изкъртена! По пътя няма къде да е изчезнала! Нямам думи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали е изкъртена или е паднала. (Особено ако е била залепена не-фабрично))Виж също дали няма охлузни следи - може някоя кола да се е промъквала в мелето и да ти е счупила еблемата я с огледало, я с нещо друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали е изкъртена или е паднала. (Особено ако е била залепена не-фабрично))Виж също дали няма охлузни следи - може някоя кола да се е промъквала в мелето и да ти е счупила еблемата я с огледало, я с нещо друго...

Изкъртена с остър предмет, гледах. Боята е наранена от деруга. Или бензиностанцията, или задръстването, но се съмнявам да е в задръстването. Ужас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

](*,) Забелязох, че нощес са ми отчупити предната емблема, на съседа са рзавили антената от колата smile150

Май се връщат едни "тъмни" години дето се крадяха чистачки, тасове, гуми.... и т.н.

Абе кокошкарска работа ама е дразнещо, да си губиш спокойствието и всеки ден да мислиш дали няма да ти изчезне я тазове , я чистачки ](*,)

Чудя се дали ще съумея да се овладея и да не им счупя пръстенцата ако ги засека smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реното на тъща ми. Срязали са тръбичката за бензина и то на за обратното гориво, а точно тази която трябва и са източили 7-8 л. бензин. Подмених двете тръбички с медни и сега чакам да стане лятото, когато колата няма да се кара и да направя една хубава смес от безир, бензин и захар и да го закача на оригиналните тръбички и да краде гада мръсен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах сместа къде ще я слагаш и каква й е идеята?

 

Иначе за темата - преди време една сутрин гледам веят се някакви бели парчета по улицата...кога гледам - на един от магазините обелили бялата изолацията на тръбния пакет на климатика и си отрязали медните тръби...кабела с 220 си седеше...цигания до шия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сместа естествено, ще бъде в отделна туба. Сега не мога да го направя, защото с въпросната кола се движат дъщеря ми и тъща ми. Но когато престанат да ходят с колата на работа/училище, ще я заредя /т.е. отделната туба/ и наистина нека краде, а аз после ще се смея и ще гледам, как се ремонтира двигател.

Успехи на всички крадци и техните помагачи, а най вече да са живи и здрави моторите в чиито резервоари се налива краденото гориво!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей това е идея от колегата dyankog ! Така хубаво ще спече нечий двигател, ще има да се чуди от къде му е дошло. Колкото до моите коли. Супърба ми е прибран в двор, че и в гараж. Той без надзор неостава. А старата ми ладичка горката преди време беше любима за апашите. Често осъмваше без бензин или отворена. Спрях да я зареждам с бензин и си я карам само на газ. Набих и една цедка в гърловината на резервоара, да не може маркуч да се пъха надолу. Сега бензин и слагам колкото да не свети лампата. Разбраха в крайна сметка че нищо няма да намерят в нея и спряха да я отварят. Така до преди две седмици, пак я отвориха. Този път търсили акумулатор. Завалиите пак ударили на камък. Бях го свалил защото хванаха студове,а той вече е на три години, а и ладичката рядко я припалвам. Няколко комшии с лади обаче изреваха. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали е изкъртена или е паднала. (Особено ако е била залепена не-фабрично))Виж също дали няма охлузни следи - може някоя кола да се е промъквала в мелето и да ти е счупила еблемата я с огледало, я с нещо друго...

Изкъртена с остър предмет, гледах. Боята е наранена от деруга. Или бензиностанцията, или задръстването, но се съмнявам да е в задръстването. Ужас!

 

На бензиностанциите уж има камери, ама... веднъж услужих при Лукойла в Орладнвоци на едни полу-мангали с мерцедес 124 - 2 ключета гаечни да си оправят нещо належащо, а ние с приятелчето седнахме вътре на кафе, като поглеждахме отвреме-навреме дали са свършили... е, при поердното поглеждане бяха офейкали барабар с ключетата - не че струват нещо особено, ама заради принципа питахме бензинджийчето не ги ли видяло накъде отпрашиха или поне камерите да са ги засекли. Явно или им е аверче, или просто го беше шубе, щото само вдигна рамене smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На камерите на бензиностанциите е противопоказно да се разчита. Преди време към нашата фирма взехме на поддръжка видеото на една малка бензиностанция и като правих първоначалния оглед на системата се оказа че в продължение на година системата е бъгнала и не е записвала, иначе на екрана се виждат картинките. А съм чувал от колеги работещи по големите вериги че ималои цели OMV-та които стоели без видео по седмица две, но после при профилактиката откриват проблема и за да не стане панаир го оправят тихомълком.

Пак Българска работа, нищо че са австрийци, OMV поддържат много обекти само с два екипа... (данни от 2008, сега може и да са повече, но може и да са по-малко)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За OMV - не знам за камерите как са нещата, но преди време работех нощни смени, за да им поддържаме мрежата...Ако стане гаф до час имаше човек на място...

 

И иначе по темата - времената се затягат, гледайте къде паркирате, особено за през нощта, сваляйте панели и т.н. не оставяйте нищо ценно на видимо място в колата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги си заключвам колата с аларма като сипя нафта и отивам да плащам. Даже някакви келеши от персонала ми се подхилкваха на един Лукойл. Пред мен са обраха едно пежо - един излезе от магазинчето, седна най-спокойно в колата и след 10 секунди излезе и изчезна. Тъкмо си мислех какъв е *** и ме бави и дойде истинският собственик. Явно крадецът е бил вътре и го е дебнал дали ще се нареди на опашката. Беше му взел GSM и слънчеви очила. Казах му как изглежда и толкова. Да го търси с Ванга, щом не си заключва колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз се обадих, понеже бях побеснял. И обяснявам за кражбата, наистина, след 3 часа ми се обади един господин, който ми обясни обстоятелствата много подробно - как съм сложил добавка, взел съм си кафе, зад мен е спряла друга кола и т.н. НО, естествено, не е станало нищо друго. Ма*ната й на емблемата, след като днес ми замръзна същата нафта (до горе сипвам, нали съм пич, викам дай да пробвам лукойл), та наливах бензини и газ като луд. На Лукойла няма да стъпя, сори за офтопика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Тази сутрин мой колега осъмнал с откраднат КАТАЛИЗАТОР smile048

Оказало се новата мода, от РПУ-то му казали, че имали вече 4 случая за 2 дни

Лягат под колата и режат тръбите с някакво приспособление като режещо въже.

Предпочитали дизелите заради по-големите и по-скъпи катализатори.

Не знам какво да кажа... изумен съм! :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да...и в Лозенец един човек е осъмнал с откраднат катализатор...а апашите дори могат да му вземат добри пари...при онези *диоти, дето ги изкупуват... :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето на доста от колите катализаторите вече са отстранени от самите собственици, така че и апашите ги очакват доста неприятни изненади... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин мой колега осъмнал с откраднат КАТАЛИЗАТОР smile048

Оказало се новата мода, от РПУ-то му казали, че имали вече 4 случая за 2 дни

Лягат под колата и режат тръбите с някакво приспособление като режещо въже.

Предпочитали дизелите заради по-големите и по-скъпи катализатори.

Не знам какво да кажа... изумен съм! :smt0344

 

на колегата колата да не е пежо?

 

сега видях, че днес си писал, на моя колега също му откраднаха катализатора по същата схема , много финно и тихо отрязано, даже алармата не се е включила и естествено никой нищо не е видял от целия блок. Пежо 206

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук на една колежка Ситроен Пикасо миналата седмица са го оперирали - в Слатина. Следващата нощ на още една кола наблизо били пробвали, но са го отрязали до половина. С някакво диамантено въженце действат, мамка им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди дни и на един съсед му тафнали катализатора...на има-няма 20-30 метра от жандармерията, дето пази испанското посолство. smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.